Krakowski Unsound jest wydarzeniem unikalnym w skali światowej, jest to projekt, który wykracza daleko poza ramy tego co przyjęliśmy uważać za festiwal muzyczny. Stąd też ogromne zainteresowanie ze strony fanów nietuzinkowej muzyki z całego świata. Popularność wydarzenia powoduje też natychmiastowe wyprzedawanie karnetów. Jeśli ktoś spóźnił się z zakupem, dzisiaj ma jeszcze szansę kupić bilety na pojedyncze koncerty, bowiem organizatorzy uruchomili ich sprzedaż wraz z kolejną turą ogłoszeń.

Dla fanów „Stranger Things” – najnowszej produkcji Netflixa jedno z tych ogłoszeń jest szczególnie ważne. Twórcy soundtracku do rewitalizującego lata 80. serialu, czyli Kyle Dixon i Michael Stein premierowo zagrają ten właśnie materiał podczas tegorocznej edycji Unsound. Oglądając „Stranger Things” nie sposób nie zwrócić uwagi na gładkie i mieniące się mnogością barw, niczym złote lata synthpopu i new romantic, warstwy syntezatorów, które towarzyszą poczynaniom bohaterów serialu. Podobnie jak obraz tak i dźwięk doskonale oddaje ducha tamtych czasów i z pewnością rewelacyjnie zabrzmi na żywo.

Dixon i Stein stanowią połowę projektu S U R V I V E  i jeśli jeszcze o nich nie słyszeliście to warto sprawdzić ich dorobek.

Nie ma więcej wpisów