Ostatni z trzech koncertów z widokiem na świat już w najbliższy czwartek. Cykl zamknie projekt Paula i Karol, którego pozytywne, neofolkowe brzmienie podbija serca publiczności na całym świecie.

Zespół założyła urodzona w Kanadzie wokalistka i skrzypaczka Paula Bialski oraz polski wokalista, gitarzysta i kompozytor Karol Strzemieczny (Stan Miłości i Zaufania, Naiv). Ich pierwsza EP-ka „Goodnight Warsaw” ukazała się w 2009 roku, a już rok później swoim debiutanckim albumem „Overshare”, zdobyli znakomite recenzje i uznanie także zagranicznych słuchaczy.

W 2011 roku Louis Pattison z brytyjskiego „Guardiana” wymienił ich w artykule prezentującym największe nadzieje światowego popu. Występowali na Islandii, w Niemczech, Holandii, Austrii, Francji, Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie i na Ukrainie. Do tej pory wydali jeszcze dwa albumy: w 2012 roku „Whole Again”, w 2014 „Heartwash”. Ich piosenki to nie tylko chwytliwe melodie, ale też teksty, z których bije szczerość, poczucie wspólnoty i dystans do postmodernistycznej pozy. Ich uniwersalny przekaz trafia do słuchaczy niezależnie od wieku i narodowości. Na tarasie Muzeum Emigracji oprócz największych przebojów zaprezentują premierowo utwory z nowej płyty, która ukaże się w przyszłym roku.

Kiedy: 25.08. (czwartek)
Gdzie: Gdynia, (ul. Polska 1)
Start: 19:00
Wstęp: 10 zł

Nie ma więcej wpisów