Blurry Silhouettes to nowy projekt Piotra Trypusa ze Starsabout i Evening Mode oraz Macieja Sochonia z Seasonal. Duet w połowie wakacji zapowiedział, że szykuje się do wydania debiutanckiego albumu, a teraz zdradził pierwszy premierowy utwór i szczegóły zaplanowanego krążka.

Płytę ochrzczono tytułem „Meetings”, a jej premierę zaplanowano na 5 października. Poznany dzisiaj utwór „Signals” sugeruje, czego po pierwszym krążku duetu możemy się spodziewać. Melancholijne klawiszowe dźwięki z zawieszonym nad nimi kojącym wokalem i budującą napięcie w tle gitarą brzmią kojąco, wręcz idealnie na zbliżającą się jesień. Całość okraszono elektronicznymi dodatkami, co w efekcie daje powoli rozwijający się, przyjemny utwór z wyraźnie zaznaczającym się wpływem takich gatunków jak ambient i downtempo, a nawet post-rock, ten spod szyldu chociażby lżejszej odsłony Mogwai.

W ramach oczekiwania na debiutancki album Piotra i Macieja warto sięgnąć zarówno do ich solowych projektów, jak i zanurzyć się w dźwiękach zespołu tego pierwszego – Starsabout.

Nie ma więcej wpisów