Kiedy 2 lata temu pisałem o jubileuszu wytwórni SpekuLLa: 50-tym wydawnictwie jakim była EP „ Keep The Balance”, nie spodziewałem się, że label Seba Skalskiego zacznie tak szybko rosnąć w siłę.

Numerem setnym w katalogu była specjalna kompilacja „ The Best of SpekuLLa Records / The Best of Nu Disco and Soulful” zawierająca nagrania, jakie ukazały się do tej pory. Przypomnijmy, że dla labelu Sebastiana nagrywali tacy artyści z kręgu muzyki house, nu-disco czy dub jak Alec Sun Drae, Mikita & Żyski , Tidy Daps, Daniel Barross czy Cool Daddy.

Dziś w dystrybucji cyfrowej ukazuje się najnowsza EP pt. „How Many Times” (SPEK108), jaką nagrał mózg producencki i właściciel SpekuLLi: Seb Skalski, a na wokalu towarzyszy mu Novika ( ostatni wywiad dla przypomnienia tutaj).

Sebastian Skalski i Kasia Nowicka znają się i współpracowali ze sobą już w latach 90., gdy polska sceną rządziły audycje Radiostacji i takie kluby jak nieodżałowana Piekarnia. Ich wspólne artystyczne kolaboracje to m.in. piosenki „Peace of Freedom”:

czy remiks „Miss Mood” z albumu „ Mixfinder”.

„How Many Times” ( w ściągnięcia w 3 wersjach – m.in. House Mix) to letnia piosenka w stylu nu-disco – z przewrotnym, zawadiackim tekstem Noviki -singiel już zagościł na antenie radiowej Czwórki i Radia ZET Chilli.

Tej jesieni na parkietach zaśpiewacie z Noviką: This type of men never do me any good, it’s time to change czekając na zapowiadane na ten rok płyty długogrające zarówno Kasi jak i Sebastiana.

Nie ma więcej wpisów