27-latek świętuje dzisiaj premierę swojego debiutanckiego albumu. Krążek „Drauma” to dziesięć kompozycji opowiadających o życiu nihilisty (jak sam siebie określa artysta). Opis społeczeństwa wyłaniający się z metaforycznych tekstów i klimat zadymionych pubów w miejskich piwnicach, charakteryzujący dźwięki Swiernalisa – te cechy dodają szczególnej wartości „Draumie”.

Swiernalis wcześniej działał pod pseudonimem Lord & the Liar, a dopiero z początkiem czerwca zmienił nazwę swojego projektu. Artysta poszedł za ciosem i zapowiedział wtedy, że ma w planach wydanie debiutanckiego albumu, nakładem wytwórni Kayax. Zwiastujący go singiel „Sierść” okazał się przyjemną w brzmieniu kompozycją, wyróżniającą się jednak smutnym tekstem, nawiązującym do problemu alkoholizmu. Singiel numer dwa, czyli „Dzikie palmy”, opowiada za to o toksycznej relacji dwojga ludzi.

Chociaż Swiernalis z natury pracuje sam, na płycie znaleźli się też goście, m. in. Zabrocki, który zaszalał z saksofonem w „Chłopcu z papierosem” czy Artur Chołoniewski (Terrific Sunday) wspomagający w utworze „Wściekłość i wrzask”. Album jest dostępny do odsłuchu w serwisach streamingowych, a wideo do najnowszego singla można zobaczyć na naszej stronie.

Nie ma więcej wpisów