Młodzi warszawiacy ruszają w trasę, podczas której przypomną słuchaczom legendarny album nie mniej kultowej grupy The Smiths. Zapowiedzieli dokładnie sześć szczególnych koncertów.

Lilly Hates Roses na dobre rozgościli się na polskiej scenie. Duet Kamila Durskiego i Katarzyny Gołomskiej zadebiutował przed trzema laty albumem „Something to Happen”. Nastawiony na folkowe, amerykańskie brzmienie krążek, wraz z występem na Open’erze, od razu zapewnił zespołowi grono fanów. Uroczo nieskomplikowane „Youth” i wyśpiewane w duecie „Kto, jeśli nie my?” udowodniły, że artyści odnajdują się w utworach melancholijnych, ale i energetycznych, pisanych zarówno po polsku i po angielsku.

W ubiegłym roku ukazał się album „Mokotów”, stanowiący kolejny krok w rozwoju warszawskiego duetu. Znalazły się tam nie tylko akustyczne ballady, ale też szerzej zaaranżowane na inne instrumenty kompozycje, w tym gitarowe „Eternal” czy powoli rozwijające się „Lifeboat”, nagrane we współpracy z Dawidem Podsiadło.

„The Queen Is Dead” obchodzi w tym roku trzydziestolecie i ten fakt jest jedną z przyczyn trasy Lilly Hates Roses. Prócz tego Kamil i Kasia chcą wrócić do brzmienia opartego na emocjach, zawartych nie tylko w prostocie dźwięków, ale również wypływających z tekstów. Nie kryją też, jak wielki wpływ ma twórczość The Smiths na ich własne muzyczne doświadczenia. Stąd przygotowane specjalnie na okazję trasy aranżacje takich kompozycji jak „There Is a Light That Never Goes Out”, „I Know It’s Over” czy „Cemetary Gates” będą bogatsze o wrażliwość młodych muzyków, dzięki czemu nabiorą nowego wyrazu.

Tak prezentuje się plan trasy:

15.10.2016 / Gdańsk, Żak
04.11.2016 / Poznań, Pod Minogą
09.11.2016 / Białystok, Zmiana Klimatu
10.11.2916 / Kraków, Alchemia
27.11.2016 / Łódź, Scenografia
08.12.2016 / Wrocław, Stara Piwnica

Duet podzielił się też utworem promującym przedsięwzięcie, a jest nim „Some Girls Are Bigger Than Others”:

Nie ma więcej wpisów