O Spoiwie można mówić dużo i zawsze w superlatywach. Jedno z największych polskich odkryć 2015 roku sukcesywnie dostarcza swoim fanom emocji na żywo i wyrusza w kolejną trasę, którą rozpoczną w rodzinnym Gdańsku.

Ostatnie dwa lata w życiu Spoiwa to czas pełen mniejszych i większych sukcesów, a także ciężkiej pracy zespołu. Po znakomicie przyjętym debiucie, który zdobył całą masę pozytywnych recenzji i uznanie nie tylko polskiej, ale i zagranicznej publiczności. SPOIWO zostało nominowane do pomorskiej nagrody „Sztormy” w kategorii „Odkrycie roku”. Zespół został wybrany przez największą internetową społeczność postrockową jako najlepszy nowy zespół 2015 roku. „Salute Solitude” zostało uznane przez najważniejszy holenderski portal postrockerNL za najlepszy postrockowy album 2015 roku. Polski portal post-rock pl uznał SPOIWO najlepszym debiutantem 2015 roku a album „Salute Solitude” za najlepszy polski album postrockowy 2015 roku. W lutym zdobyli także nagrodę DOKI w kategorii „Nowa twarz”.

Grupa regularnie koncertuje, podbijając także zachodnią scenę. Tej jesieni Spoiwo wyrusza na południe Polski i Europy. Pojawią się m.in w Krakowie, Bielsku-Białej, Budapeszcie, Wiedniu i niemieckiej Jenie. Najpierw jednak wystąpią w rodzinnym Gdańsku w klubie B90 w ramach cyklu Stoczniuj, Leżakuj, Dokuj.

Kiedy: 07.10
Gdzie: Gdańsk, B90 (ul. Doki 1 )
Start: 19:00
Bilety: 20 / 25 PLN

Nie ma więcej wpisów