Victor Ferreira ukrywający się pod pseudonimem Sun Glitters już w nadchodzących tygodni trzykrotnie wystąpi w Polsce.

Pochodzący z Luksemburga artysta tworzy od dobrych kilku lat niesamowicie ciepłą i subtelną elektronikę. Artysta zadebiutował w 2011 roku bardzo dobrze przyjętym albumem „Everything Could Be Fine”. Wydał również niezliczoną ilość EPek i remiksów, pozostawiając szybko swój ślad na elektronicznej scenie muzycznej oraz zdobywając uznanie zagranicznych mediów tj. Dazed & Confused, BBC, XLR8R, Pitchfork czy The Guardian.

W swojej twórczości łączy dreampopowe i post-dubstepowe brzmienia z połamanymi, elektronicznymi rytmami. Za partie wokalne w Sun Glitters odpowiada założycielka Keep Shelly In Athens – Sarah P. Sun Glitters supportował takie zespoły jak Moderat, Son Lux, a polscy słuchacze mogą kojarzyć tą nazwę z remixu kawałka Fill This Up zespołu Fair Weather Friends.

W listopadzie światło dzienne ujrzy kolejna EP-ka, stworzona współpracy z Nadine Carina. A już za kilka dni wystąpi w Polsce na trzech koncertach: 20 października w Toruniu, dzień później w Poznaniu, a ostatni z koncertów zagra w Krakowie.

Kiedy: 20.10 (czwartek)
Gdzie: Toruń, NRD Klub (Toruń, Browarna 6)
Start: 21:00
Bilety: 20/30 PLN

Kiedy: 21.10 (piątek)
Gdzie: Poznań, (ul.Grochowe Łąki 5)
Start: 20:00
Bilety:

Kiedy: 22.10 (sobota)
Gdzie: Kraków, Szpitalna (ul. Szpitalna 1)
Start: 20:00
Bilety: 20/25/30 PLN

Nie ma więcej wpisów