Zespół Pink Freud po raz kolejny zaskakuje. Po bardzo udanym albumie „Horse and Power” przypomina o swoich fascynacjach elektroniką. Na najnowszym albumie grupa Wojtka Mazolewskiego reinterpretuje muzykę brytyjskiego duetu Autechre.

Jesienna trasa „Pink Freud Plays Autechre” promuje koncertowy album wydany na CD oraz reedycję winyla. Podobnie jak fani, krytyka rozpłynęła się w zachwytach. Agnieszka Szydłowska z Trójki powiedziała:

„Koniecznie trzeba zobaczyć wykonanie tej płyty na żywo, bo wtedy dopiero stoimy twarzą w twarz z ludźmi przekraczającymi swoje możliwości”.

Jak mówi Wojtek Mazolewski, lider Pink Freud i pomysłodawca tego niecodziennego eksperymentu, muzyka Autechre pojawiła się w jego życiu w latach 90-tych, stając się momentalnie obiektem uwielbienia. Piękno futurystycznych brzmień manchesterskiego duetu, oraz ich pozbawiona zahamowań wyobraźnia muzyczna może stanowić wzorzec dla każdego muzyka. Zespół podsumowuje:

„Po tylu latach pracy nad tą muzyką mamy poczucie że, to cześć nas samych. Ludzki element, nasze połączenie, sposób grania, improwizacja a czasem także przypadek stanowią o sile i autentyczności tego projektu. Dlatego taki pomysł. Nie studio tylko klub. Z ludźmi i dla nich. Od początku do końca”.

Pink Freud to polski zespół jazzowy, który od prawie dwóch dekad zachwyca publiczność w Polsce i na świecie. Uważany za najgorętszy produkt eksportowy polskiej kultury, jest jednym z najoryginalniejszych głosów we współczesnym jazzie. Entuzjastyczne recenzje krytyków potwierdziła swym licznym przybyciem publiczność podczas niezliczonych koncertów w kraju i za granicą m.in. w Japonii, Chinach, Korei Południowej, Meksyku, Kolumbii, Brazylii, Chile, Argentynie, Peru, Maroku, Niemczech, Austrii, Belgii, Francji, Portugalii i innych. Nie inaczej jest i tym razem. Pink Freud Plays Autechre jest czymś więcej, niż płytą koncertową – to muzyczny spektakl, który potrafi porwać i oczarować.

Kiedy: 23.10 (niedziela)
Gdzie: B90, Gdańsk
Start: 20:00
Bilety: 50 / 60 PLN

Kiedy: 23.11 (środa)
Gdzie: Nowy Andergrant, Olsztyn
Start: 20:30
Bilety: 40 / 50 PLN

Kiedy: 24.11 (czwartek)
Gdzie: Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu
Start: 19:00
Bilety info wkrótce

Kiedy: 25.11 (piątek)
Gdzie: Klub Muzyczny Młyn, Gniezno
Start: 20:00
Bilety: 40 / 45 PLN

Kiedy: 26.11 (sobota)
Gdzie: Zmiana Klimatu, Białystok
Start: 19:00
Bilety: 50 / 55 / 60 PLN

Kiedy: 27.11 (niedziela)
Gdzie: AGH, Pawilon U2, Kraków
Start: 20:00
Bilety: 40 / 45 / 50 PLN

Kiedy: 15.12 (czwartek)
Gdzie: Mega Club, Katowice
Start: 19:00
Bilety: 40 / 45 / 55 PLN

Nie ma więcej wpisów