Stołeczne NIEBO przygotowało dla fanów duńskiej muzyki prawdziwą ucztę. Już w listopadzie wystąpią tam cztery zespoły uważane za największe nadzieje duńskiej sceny.

Duńczycy na muzycznym rynku w Europie radzą sobie doskonale o czym świadczy popularność takich twórców jak MØ, Trentemøller, Agnes Obel czy The Raveonettes. 10 listopada w Warszawie po raz pierwszy będziemy mieli okazję obejrzeć kolejną falę niezwykle zdolnych wykonawców z Kopenhagi czy Aarhus i to na darmowym koncercie.

Dwie najmocniejsze nazwy to z pewnością Blondage i Sekuoia. Ci pierwsi grali już zresztą w Polsce pod szyldem Rangleklods. Blondage tworzą bowiem Esben Andersen i Pernille SmithSivertsen, którzy postanowili zmienić nazwę i od nowa stworzyć swój artystyczny wizerunek.

Sekuoia, to projekt zeszłorocznego debiutanta Patrick Alexander BechMadsen. Pomimo krótkiego stażu na scenie ma on już jednak spore osiągnięcia – koncertował z, występował na festiwalu Roskilde, a jego występ na Eurosonic w Groningen był szeroko komentowany przez europejską branżę. Patrick doczekał się nawet miana duńskiego Jamesa Blake’a, jednak styl Sekuoia to wypadkowa różnorodnych inspiracji i unikalnej wrażliwości 24-latka.

SPOT ON DENMARK to jednak nie tylko piosenkowe formy. Nie mniej godny uwagi jest znakomity kwartet Kalaha. łączący w swojej twórczości elementy jazzu, afrobeatu i muzyki elektronicznej. Pogranicze jazzu / dubu / elektroniki to również domena duetu Bremer/McCoy. Jonathan Bremer to muzyk uznanej grupy Surf In Stereo, z kolei Morten McCoy był członkiem The Skandals i znakomitej dancehallowej ekipy Klumben & Raske Penge.

Kiedy: 10.11. (czwartek)
Gdzie: NIEBO, ul. Nowy Świat 21
Start: 20:00
Bilety: wolny

Sekuoia – Rituals (Official Music Video) from Jayaubs on Vimeo.

Nie ma więcej wpisów