Warszawa kocha jazz i funk. I kocha chicagowski band, który wystąpi w sobotę w Miłości!

Tych ośmiu braci z niezwykłej, muzycznej rodziny z Chicago zamienia scenę w kipiący od improwizacyjnej energii wulkan. Jazzowi artyści po lipcowym, świetnie przyjętym koncercie w Placu Zabaw wracają do Warszawy, żeby promować swój najnowszy krążek Sound Rhythm & Form. Orkiestra Hypnotic Brass Ensemble już 26 listopada pojawi się w warszawskiej Miłości!

Od wczesnego wieku byli centralną częścią zespołu Phil Cohran and The Youth Ensemble – zespołu założonego 1986 roku, w którym bracia grali wraz z matkami, starszym rodzeństwem i ojcem, Kelanem Philem Cohranem (współzałożyciel AACM, wiodący trębacz w Sun Ra, mentor The Pharoahs, znanego później, jako Earth Wind And Fire). Jednocześnie pasjonowali się hip-hopem. Nocami wykradaliśmy się spod kołder, by słuchać NWA i Public Enemy. Ice Cube i Eazy-E byli naszymi bohaterami.

Bardzo wcześnie uformowali swój pierwszy zespół GWC (Gangsters With A Curfew), który przeistoczył się w Wolf Park. Pod koniec lat 90-tych połączyli swoją muzykalność, jazzowe korzenie i hip-hopową wrażliwość. Zaczęli zarabiać jako artyści uliczni w Chicago. W końcu, po osiągnięciu sukcesu, grupa przeniosła się do Nowego Jorku. W 1999 roku bracia zaczęli grać brass w nowym stylu, który nazwali hipnotycznym. Po nagraniu pierwszego albumu „The Flipside” wygrali CPS Young Author’s Award za kawałek „Satin Sheets”. W 2005 roku wydali kolejny album „Jupiter”, powtarzając sukces pierwszej płyty. Przez kilka lat grali koncerty dla przeróżnych publiczności na całym świecie; supportowali B52 w Chicago, Taliba Kweli w Harold Washington Cultural Center, wraz z Mos Defem byli headlinerami w Lincoln Center w NY. Napisali wszystkie kawałki na swoją drugą płytę, jednocześnie nagrywając we współpracy z GhostFace Killah i Tonym Allenem. Od tamtej pory bracia wydali swój trzeci i czwarty LP wraz z dwoma 10 – calowymi vinylami, sprzedawanymi w Europie i Japonii i grali m.in. na festiwalach Roskilde czy Glastonbury.

To będzie wspaniały wieczór, poczujcie jazzowy groove z H.B.E.!

Kiedy: 26.11.
Gdzie: Warszawa, Miłość, Kredytowa 9
Start: 21:00
Wstęp: 60 PLN

Nie ma więcej wpisów