Zgodnie z zapowiedziami Artura Rojk jeszcze w tym roku powrócił z offowymi ogłoszeniami i na antenie radiowej Trójki podał kolejne trzy nazwy, które poszerzają skład 12 edycji katowickiego festiwalu.

Do ogłoszonego kilka tygodni temu legendarnego Swans dołączyła właśnie kolejna trójka: Kikagaku Moyo, Circuit des Yeux i The Black Madonna.

Ta ostatnia to z jedna najbardziej szanowanych i najpopularniejszych didżejek na świeci. Rezydentka kultowego Smart Bar w Chicago, który pod jej kuratelą zyskał miano jednego z najlepszych klubów Ameryki. Jej sety to umiejętnie wyważona równowaga pomiędzy sprawdzonymi hitami, a odważnymi odkryciami.

Kikagaku Moyo to reprezentanci Japonii. Kraju, który co roku zaskakuje offową publiczność swoją sceną muzyczną. Zespół nawiązującym z jednej strony do krautrocka, z drugiej do indyjskich rag, a z trzeciej do ich lokalnych tradycji, gdzie rozbudowane struktury zatapiają się w kwaśnej psychodelii.

Circuit des Yeux to artystyczne alter ego amerykańskiej wokalistki Haley Fohr, która umiejętnie przesuwa granice między prywatnością a sztuka. Intymne, niepokojące pieśni, zaśpiewane przez wokalistkę ciemnym, niskim głosem, trącają najczulsze struny w duszy odbiorcy, dochodzą do miejsc i emocji najgłębiej ukrytych.

Nie ma więcej wpisów