Ten album z pewnością można zaliczyć do najbardziej wyczekiwanych płyt nadchodzącego roku. Kolejny fragment w postaci nowego utworu wzmaga apetyt na więcej.

Kiedy pojawiły się szczegółowe informacje na temat „Migration”, najwięcej emocji wzbudziły zapowiadane kolaboracje. Bonobo już wielokrotnie udowadniał, że świetnie rozumie się z innymi artystami i zawsze efekty współpracy były zaskakujące.

Po świetnym utworze „Kerala”, pierwszym singlu promującym krążek, podopieczny Ninja Tune wraca z piosenką „Break Apart”: niezwykle urokliwą i liryczną kompozycją z pięknym wokalem Michaela Milosha, szerzej znanym jako Rhye i subtelnym brzmieniem instrumentów dętych. Historia tej kompozycji doskonale tłumaczy tytuł nowej płyty Bonobo „Migration”. Zarys utworu muzyk stworzył podczas lotu nad Atlantykiem, Rhye zarejestrował swoją partię w Berlinie, następnie w Londynie dograno instrumenty dęte, zaś ostatnie producenckie szlify i miks kawałka miały miejsce w Los Angeles, gdzie rezydują zarówno Bonobo jak i Rhye.

Milosh przyznaje, że jest bardzo dumny z tej współpracy: „Jestem szczęśliwy, że dostałem zaproszenie od Simona. Od momentu, gdy usłyszałem instrumentalną wersję, ta muzyka przemawia do mnie mocniej, niż potrafię wyrazić słowami. Pracować z artystami, którym zazdroszczę – a do nich należy Simon – zawsze było moim celem”.

Premierę nowego krążka Bonobo „Migration” zapowiedziano na 13 stycznia.

Nie ma więcej wpisów