Ci, którzy zapoznali się już z „Zeligiem”, nie mieli innego wyjścia, jak poddać się talentowi Krzysztofa Zalewskiego i z niecierpliwością wyczekiwać kolejnej płyty. Jego muzyka ma mimo wszystko jedną wadę – wciąż chce się więcej i więcej. „Złotem” po raz kolejny udowadnia, że miano jednego z najzdolniejszych muzyków nowego pokolenia nie jest bezpodstawne.

Jak przyznaję sam artysta jego nowy album zrodził się z potrzeby jak najczęstszego kontaktu z publicznością. Promując swój poprzedni album – „Zelig” – wokalista chciał grać jak najczęściej, wszędzie i dla wszystkich. Nie zawsze jednak było to możliwe, bo jak wiadomo zespół to wiele osobowości. Zaczął więc koncertować solo i publiczność entuzjastycznie przyjęła ten one man show, nawet uproszczone, obnażone wersje skomplikowanych numerów z „Zeliga”.

„Złoto”, czyli jego najnowszy album jest konsekwencją tych koncertów. Tej szkoły grania muzyki, która mówi, że mniej znaczy lepiej. Dużo to subtelności i ściszonych dźwięków, ale też zaskakującej dynamiki. W porównaniu z poprzednią płytą uproszczone jednak zostały aranżacje, bardziej organiczne jest brzmienie, bardziej bezpośredni przekaz, bo jak zwykle teksty są tu szalenie istotne. Mocny „Uchodźca” („Europie na odsiecz płyną tłumy złamanych serc”), przejmujący „Polsko” („Nie dam cię monstrom”) i rozczulający „Otu” („Z tobą nie ma zim, bo masz tyle ciepła”) – Zalewski wyśpiewuje te lęki i nadzieje, które dziś towarzyszą nam wszystkim. Słowem, pełny wachlarz emocji i muzycznych wrażeń, które razem układają się w zaskakująco spójny złoty środek.

To taki materiał, który skupia w sobie wszystkie jego dotychczasowe doświadczenia, jako wokalisty, multiinstrumentalisty, kompozytora i tekściarza. Taki album, na który czekali wszyscy fani jego talentu. Dla tych, którzy chcą go chłoną na żywo, będzie do tego sporo okazji.

Koncerty w styczniu:
06 – Elbląg / klub MJAZZGA
07 – Olsztyn / klub ANDERGRANT
08 – Gdańsk / klub STARY MANEŻ
13 – Chełm / CHEŁMSKI DOM KULTURY
14 – Lublin / klub DOM KULTURY
15 – Rzeszów / klub LifeHouse
20 – Łódź / klub WYTWÓRNIA
21 – Szamotuły / SZAMOTULSKI OŚRODEK KULTURY
22 – Poznań / klub BLUE NOTE
26 – Wrocław / klub STARY KLASZTOR
27 – Gomunice / klub BOGART
28 – Bielsko Biała / klub GALERIA

Koncerty w lutym:
02 – Toruń / klub LIZARD KING
03 – Szczecin / klub HORMON
23 – Warszawa / klub STODOŁA

Nie ma więcej wpisów