Białostocki festiwal, chociaż stosunkowo młody, stał się już jedną z wizytówek regionu. Kameralna atmosfera i szybko tworząca się więź między słuchaczem i artystą są odpowiedzią na motto imprezy: „blisko ludzi, blisko muzyki”.

W tym roku główną rolę na festiwalu odegrają kobiety. I jako artystki, które mają przeważać wśród ogłaszanych wykonawców, i jako osoby, wokół których koncentruje się tematyka imprezy. To o nich będzie się śpiewać, to one będą towarzyszyć zaproszonym panom. W końcu to właśnie płeć piękna stanowi lwią część ekipy organizacyjnej. Artystki dostarczały najpiękniejszych chwil wzruszeń podczas poprzednich edycji festiwalu, jak choćby Eivør i Ane Brun w ubiegłym roku. Taki motyw główny stanie się również okazją do zaproszenia pań, które już od dłuższego czasu znajdowały się na liście życzeń fanów festiwalu.

I jakby na potwierdzenie tej tezy została ogłoszona trójka pierwszych wykonawców. Są nimi Angel Olsen, The Veils i Grúska Babúska. Ta pierwsza ma na swoim koncie jeden z najlepszych tegorocznych albumów. „My Woman” to mieszanka wielu stylów, w których główną rolę odgrywa psychodeliczny rock, dream pop i indie rock. Angel zahacza nawet o noise pop, chociażby na świetnym singlu „Shut Up and Kiss Me”. Trudno sobie wyobrazić, jak dobrze ten wybuchowy koktajl może zabrzmieć na deskach Amfiteatru Opery i Filharmonii Podlaskiej. The Veils to nowozelandzka grupa wykonująca młodzieńczego indie rocka, niepozbawionego jednak wpływów bardziej stonowanego brzmienia, opartego na długoletnim scenicznym doświadczeniu. W tym roku wydali na świat piąty już studyjny album – „Total Depravity”. Jedną z największych zagadek jest Grúska Babúska. Zespół o wdzięcznie brzmiącej nazwie pochodzi nie z Białorusi, a z Islandii. Elektrofolkowy projekt tworzą kobiety, chcące przenieść słuchaczy w nieziemski świat dźwięków islandzkich wróżek.

Halfway Festival Białystok 2017 odbędzie się w dniach 23-25 czerwca 2017 roku w Amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej. Sprzedaż karnetów rusza już dzisiaj, w cenie 130 PLN (ulgowy) / 150 PLN (normalny). Można je zakupić tutaj.

Nie ma więcej wpisów