Smolna 38 zaistniała na klubowej mapie stolicy pod koniec października ubiegłego roku, wypełniając po trosze lukę po zniknięciu Nowej Jerozolimy. Klub otwierał się w doborowym towarzystwie aż przez trzy dni: 28, 29 i 31 października wystąpili tam Kiasmos, Simian Mobile Disco oraz Ellen Allien, a był to dopiero przedsmak późniejszych muzycznych rarytasów z Etappem Kylem, Levonem Vincentem i Max Cooperem na czele. Wydaje się, że przez ponad dwa miesiące istnienia Smolna zdążyła się już zaklimatyzować w nowej lokalizacji i zaintrygować niedowiarków. Oprócz doborowych bookingów na każdy piątek i sobotę, klub zdecydował się na sprzedaż biletów tylko na bramce oraz wprowadził zakaz wykonywania fotografii w środku ze względu na komfort bawiących.

 
Tymczasem Smolnej ani w głowie spoczywanie na laurach: nowy rok wita mocnym uderzeniem, serwując odwiedzającym już od pierwszych dni miesiąca interesującą selekcję artystów z pogranicza house’u oraz techno. Pierwszy weekend należeć będzie do właściciela wytwórni Stroboscopic Artefacts – Lucy’ego, weterana Karotte oraz Laury Jones – DJ-ki z Wielkiej Brytanii. W późniejszej części miesiąca znajdzie się miejsce na futuregarage’owy miks chłopaków z Maribou State oraz sety Monoloca oraz Keitha Carnala. Ten pierwszy zdecydowanie nie boi się eksperymentów oraz mieszania w gatunkach, o czym świadczy jego zeszłoroczny album „The Untold Way” wydany w Dystopian. W późniejszej części miesiąca klub poleca duszne techno od SNTS – niemieckiego producenta, o którego tożsamości niewiele wiadomo – pragnie zostać anonimowy. House z Rosji dostarczy Philipp Gorbachev we własnej osobie, a styczeń nostalgicznie zamknie Kim Ann Foxman – DJ-ka i również wokalistka (głosu użyczyła między innymi w kawałkach Mary Jane Coles oraz śpiewała w Hercules and Love Affair). Nic tylko kierować się na Smolną, gdzie na pewno mimo pory roku będzie gorąco!
 
Poniżej dokładny line-up na styczeń w formie grafiki:

Klub Smolna w styczniu 2017 / mat. prasowe

Klub Smolna w styczniu 2017 / mat. prasowe

 

Oprócz wydarzeń na najbliższy miesiąc, organizatorzy zdradzili też, że w połowie czerwca klub odwiedzi Dubfire, który swoim występem live Hybrid olśnił słuchaczy na Audioriverze 2016.

 

Nie ma więcej wpisów