Podczas ostatniej ceremonii rozdania Złotych Globów triumfował „La La Land”, również w kategorii muzycznej, ale warto wiedzieć, że jedną z nominowanych piosenek było „Gold” zaśpiewane przez Iggy’ego Popa, a wyprodukowane przez Briana Burtona znanego lepiej jako Danger Mouse.
Piosenka pochodzi z filmu o tym samym tytule, ale mimo wyraźnie westernowego klimatu film nie opowiada o dzikim zachodzie. Historia, w której główną rolę odgrywa Matthew McConaughey opowiada o pewnym poszukiwaczu złota, który pewnego dnia postanawia spełnić swój amerykański sen.
Iggy Pop, który w ubiegłym roku wydał rewelacyjny album „Post Pop Depression” został ostatnio bohaterem innego filmu. Tym razem chodzi o dokument nakręcony przez Rough Trade pt. „I’ve Nothing but My Name”, w którym to rozmawia on z Thurstonem Moorem w swoim domu w Miami głównie na temat swojej długiej i bogatej kariery. Podczas rozmowy Moore wspomina o pierwszych nagraniach The Stooges i ich wpływie na twórczość Sonic Youth, Iggy Pop za to przytacza wiele interesujących anegdot, jak na przykład ta o kobiecie, która zainspirowała utwór „Gardenia”.

Nie ma więcej wpisów