Sesja, w której wystąpił duet Coals podczas OFF Festivalu w 2015 roku, była jedną z najlepszych, jakie polski zespół wykonał dla tej prestiżowej rozgłośni radiowej. Jak się jednak okazuje, Kasia i Łukasz, mimo faktu, iż nie mają na swoim koncie jeszcze żadnego długogrającego albumu, zabrnęli jeszcze dalej.

Ponownie ich krótki występ został uchwycony w sesji dla KEXP, tym razem jednak stało się to podczas festiwalu Iceland Airwaves. Artyści zagrali w Kex Hostel, czyli miejscu, gdzie zazwyczaj zaprasza muzyków stacja podczas pobytu na Islandii. Duet wykonał cztery premierowe utwory („RAVE03’”, „East Streets”, „Skeleton in the Closet” i „Blake”) w rozszerzonych aranżacjach. Nad koncertem czuwała para dziennikarzy: Kevin Cole i Cheryl Waters.

Coals wydanie swojej debiutanckiej płyty planują na ten rok. Pierwszym utworem ją zapowiadającym jest „RAVE03’”, a całe wydawnictwo zapowiada się nad wyraz apetycznie – podczas islandzkiego występu było słychać sporo dream popu i zabiegów zainspirowanych twórczością Radiohead i nowej odsłony Bona Ivera. Na razie duet ma na swoim koncie jedynie EP-kę „Homework”.

Nie ma więcej wpisów