Ich zeszłoroczne koncerty w naszym kraju po raz kolejny udowodniły, że po 10 latach wspólnego grania wciąż potrafią zaskakiwać i zachwycać. Za kilka dni pokażą światu swoją bardzo osobistą płytę, którą opowiadają swoją kolejną historię.

Arms and sleepers od początku istnienia tworzył na podwalinach swoich życiowych doświadczeń, z których najważniejszymi wyniesionymi wartościami były uczciwość i zaangażowanie. Ich najnowsze dzieło “Life Is Everywhere”, to bardzo osobisty projekt dla Mirzy Ramica i stanowi ulubioną wspólną pracę duetu. Jest mocno zainspirowany tym, co przyszło Mirzie przeżyć w południowej części Chicago, gdzie w ostatnich latach pomagał biednej i poszkodowanej młodzieży.

“Life is everywhere” to nieunikniona reakcja na głęboko zakorzenione społeczno-ekonomiczne problemy, a konkretnie rasowe podziały, przed którymi ciągle stoi USA, czego – pewnego dnia zeszłego lata, w pewnym miejscu, którym jest Chicago – doświadczył pewien człowiek, którym jestem ja – mówi Mirza.

Pierwszym singlem promującym to wydawnictwo, jest utwór „Time Will Tell”, w którym Mirza i Max zmiksowali swoje nadzieje, obawy, marzenia, niepewności – wszystkie emocje towarzyszące im w trakcie dekady przygody muzycznej. Krążek ukaże się już 27 stycznia.

Nie ma więcej wpisów