SOXSO nie rozpieszczają fanów premierowym materiałem. Ostatnie utwory pojawiły się niecały rok temu i wydawało się, że duet zamilknie na dłużej. Okazuje się jednak, że w nowy rok muzycy wkraczają z nowością, a jest nią singiel „Przestrzeń”.

Natalia Ptak (Ptakova) i Maciej Sawoch wbrew pozorom nie ociągali się podczas tej długiej przerwy. Natalia udzieliła się wokalnie w utworze „Lawina” innego duetu – Piona (Igor Fleiszer i Tomek Rawski). Natomiast Maciek pomagał zespołowi JÓGA przy EP-ce „Hero”. Nową kompozycję jako SOXSO wydają jednak dopiero teraz, z należycie zadowalającym skutkiem. Tytuł bardzo trafnie oddaje klimat utworu, który z każdą sekundą coraz bardziej zagęszcza dźwiękowe krajobrazy, rzeczywiście napędzając tym samym wrażenie wkraczania w przestrzeń. Wokal Natalii również mu w tym pomaga – zaczyna się cicho, aby już w refrenie zaprezentować szerszą paletę emocji. Mimo ciekawej aranżacji piosenka nie wychodzi jednak poza electropopowy schemat, co jednocześnie czyni ją bardziej przystępną, ale też nieco nużącą po kilku przesłuchaniach.

To jednak bardzo dobrze wróży SOXSO, którzy jeszcze nie osiągnęli pełni możliwości. Dlatego można mieć nadzieję, że uczynią to na debiutanckim albumie, który zbliża się coraz większymi krokami. Na razie życzymy Natalii i Maćkowi wytrwałości i czekamy na wyraźną zapowiedź dłuższego materiału.

Nie ma więcej wpisów