Od wczoraj Tom Higham i Ben Fletcher, którzy tworzą duet Aquilo, mogą oficjalnie pochwalić się debiutanckim albumem. Na pierwszym krążku Brytyjczyków znalazło się czternaście utworów, niektóre z nich są znanymi wcześniej piosenkami w nowych aranżacjach, a reszta to premierowy materiał.

Droga do wydania „Silhouette” była długa i poprzedzona pojawiającymi się, od 2014 roku w Sieci, utworami, klipami oraz EP-kami. Duet stopniowo zdobywał coraz większy zasięg i zainteresowanie, a oczekiwania wśród zgromadzonej publiczności stale rosły. Tom i Ben w wywiadach podkreślają, że dużą siłą ich twórczości są intymne i emocjonalne teksty, a do wydania płyty potrzebowali dodatkowej motywacji w postaci swoich współpracowników. Przy produkcji LP pomagali m.in. SOHN i Ólafur Arnalds.

Na płycie można usłyszeć wszystko, czym dotychczas Aquilo zaczarowali wielu słuchaczy – połączenie sennego wokalu, melancholijnych ballad i subtelnych dźwięków z elektroniką. Co więcej, piosenki w niektórych aranżacjach zyskują też nieco bardziej popowy i „przebojowy” charakter.

Posłuchajcie albumu „Shilouettes” i zobaczcie trzy teledyski, które poprzedziły jego premierę:

Nie ma więcej wpisów