Depeche Mode na 17 marca zaplanowali premierę swojego albumu, który będzie czternastym krążkiem w ich karierze. Wczoraj zespół przedstawił singiel zwiastujący wydawnictwo – utwór „Where’s the Revolution”.

Członkowie legendarnej synth-popowej grupy zapowiadają, że „Spirit” zawiera w sobie nową moc i energię, być może jest to zasługa ich współpracownika – Jamesa Forda, który miał okazję wyprodukować m.in. płyty Foals, Florence & The Machine i Arctic Monkeys.

Pierwszy zaprezentowany singiel wyraźnie dotyka tematyki politycznej, w ostatnim okresie szczególnie bliskiej wielu artystom, natomiast w wywiadzie dla „Rolling Stone” David Gahan podkreślał, że płyta będzie poruszać szerszy zakres – wielu zmian dokonujących się współcześnie na świecie i reakcji ludzi na nie. Dodał też, że tworzenie i odbieranie muzyki wyłącznie przez pryzmat polityki nie jest mu bliskie.

Krążek ukaże się nakładem wytwórni Columbia, a 5 maja Depeche Mode wyruszają w ogłaszaną wcześniej trasą „Global Spirit Tour”, w ramach której zagrają 21 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Tracklista:

1. „Going Backwards”
2. „Where’s The Revolution”
3. „The Worst Crime”
4. „Scum”
5. „You Move”
6. „Cover Me”
7. „Eternal”
8. „Poison Heart”
9. „So Much Love”
10. „Poorman”
11. „No More (This Is The Last Time)”
12. „Fail”

Posłuchajcie pierwszej odsłony płyty:

Nie ma więcej wpisów