Jarocin – jeden z najstarszych polskich festiwali, kojarzony głównie z mocno rockowym, punkowym brzmieniem w tym roku przejdzie drastyczną transformację. Jako że festiwali na mapie Polski jest coraz więcej i muszą one między sobą rywalizować o uczestników, to organizatorzy Jarocina obmyślili plan zmodernizowania wydarzenia i dostosowania go do współczesnych czasów.

Pierwszą, istotną zmianą będzie lokalizacja. Koncerty odbywać się będą w samym mieście, a nie jak to dotychczas miało miejsce – na obrzeżach. Pomysł ten brzmi rewelacyjnie, ponieważ miasto ma do zaoferowania mnóstwo ciekawych lokalizacji. Sceny zostaną umieszczone m. in. na zabytkowym rynku, w parku Radolińskich, gdzie stanie jedna z głównych scen, w ruinach kościoła, a także w najbardziej nietypowym miejscu – w starym spichlerzu.

Kolejną nowością są ambasadorzy, znane osobistości polskiej sceny muzycznej, które opiekować się będą poszczególnymi dniami i scenami. W tym roku będą to Wojciech Waglewski, Fisz, Emade i Krzysztof Zalewski, którzy dostali uprawnienia do zapraszania artystów i decydowania o brzmieniu danej sceny.

Nic tak nie sprzyja odświeżeniu festiwalu jak świeża krew, zgodnie z tą dewizą zorganizowano konkurs dla młodych talentów o nazwie Jarocińskie Rytmy Młodych. Ci, którzy mają ochotę zabłysnąć na festiwalowej scenie mogą już od 1 marca wysyłać swoje zgłoszenia, informacje jak to zrobić można znaleźć na stronie: www.rytmy.jarocinfestiwal.pl. Jarocińskie Rytmy Młodych oferują jednak znacznie więcej niż szansa zagrania na festiwalu. Najlepsi spośród tych, którzy się zgłoszą dostaną szansę supportowania jednej z gwiazd festiwalu na trasie oraz nagrania singla, a jako że patronem medialnym przedsięwzięcia jest radiowa Trójka to w grę wchodzą również specjalne koncerty w trójkowym studiu.

Bardzo ważnym urozmaiceniem będzie też motyw przewodni festiwalu, w tym roku będzie to Niemen, co się wiąże z całym szeregiem specjalnych występów oraz poza muzycznych wydarzeń.

Na końcu trzeba wspomnieć o line-upie festiwalu, który jest już częściowo znany, otóż na Jarocin Festiwal 2017 zagrają m.in. Wojtek Mazolewski Quintet, Happysad, Decapitated, Kaliber 44, Natalia Przybysz oraz Mitch & Mitch. Dobór artystów jeszcze raz potwierdza zupełnie nowe oblicze Jarocina i pozwala z niecierpliwością wyczekiwać kolejnych ogłoszeń.

Nie ma więcej wpisów