Czy ktoś jeszcze pamięta o istnieniu The Drums? No dobrze, może to pytanie nazbyt wyolbrzymione. Z jednej strony trzy lata od wydania ostatniego albumu to niezbyt duża przerwa w muzycznym świecie. Z drugiej… łaskawie pomińmy ogólną ocenę krążka „Encyclopedia”, który zepchnął kapelę z naszych radarów i skupmy się na tym nadchodzącym. Ten pojawi się do odsłuchu 16 czerwca za sprawą wytwórni Anti- i będzie nosić tytuł „Abysmal Thoughts”.

Po niedawnym odejściu z projektu Jacoba Grahama, nowe wydawnictwo w dorobku The Drums będzie tak naprawdę pierwszym prawdziwie solowym dziełem założyciela i centralnej postaci grupy – Jonny’ego Pierce’a. Płyta zawierać będzie dwanaście napisanych i zagranych przez niego utworów.

Pierwszym z nich jest wypuszczony właśnie „Blood Under My Belt”, który być może zwiastuje upragniony dla wielu powrót do korzeni zespołu. Jeśli bowiem stęskniliście się za synth-popowym chillem spod znaku „Let’s Go Surfing” czy „Money”, to brzmienie tego singla i powtarzane radośnie I love you, I love you, I still do powinno nadać wam nieco energii potrzebnej na najbliższe miesiące. Aż do aktualnej premiery reszty z czwartego krążka nowojorczyka.

Tracklista:

01. Mirror
02. I’ll Fight for Your Life
03. Blood Under My Belt
04. Heart Basel
05. Shoot the Sun Down
06. Head of the Horse
07. Under the Ice
08. Are U Fucked
09. Your Tenderness
10. Rich Kids
11. If All We Share (Means Nothing)
12. Abysmal Thoughts

 

Nie ma więcej wpisów