Niedawno informowaliśmy o zmianach dotyczących legendarnego festiwalu w Jarocinie. Wydarzenie to w tym roku zmieni się nie do poznania zarówno pod względem organizacyjnym jak i muzycznym. Różnorodność artystów, wśród których znaleźli się m.in. Wojtek Mazolewski Quintet, Natalia Przybysz i Mitch & Mitch najlepiej odzwierciedla nowe oblicze festiwalu, jednak jednym z najważniejszych punktów tegorocznego programu są Jarocińskie Rytmy Młodych, czyli konkurs młodych talentów.

Konkurs rozpoczyna się od zgłoszeń internetowych, spośród których jury wybierze 50 artystów, którzy następnie będą oceniani przez internautów. Najlepsza 20 – tka będzie miała okazję zaprezentować się podczas czterech specjalnych koncertów poprzedzających festiwal, tam ich umiejętności sceniczne zostaną poddane ocenie. Ci, którzy poradzą sobie najlepiej zyskają możliwość zagrania na głównej jarocińskiej scenie, ale to nie wszystko. Organizatorom zależy na promowaniu nowych talentów, w związku z czym nowicjusze dostaną szansę aby supportować jedną z gwiazd festiwalu podczas ich trasy, ponadto otrzymają wsparcie promocyjne i będą mogli nagrać singiel.

Oferta organizatorów Jarocina to nie byle co, chociażby dlatego, że w skład jury oceniającego młode zespoły wchodzą m.in. Krzysztof Zalewski i Piotr Metz z radiowej Trójki, która objęła patronat medialny nad wydarzeniem. Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.rytmy.jarocinfestiwal.pl.

Nie ma więcej wpisów