Kilka ostatnich nazw podanych przez organizatorów płockiej imprezy właściwie już zagwarantowała kolejną udaną edycję. Dziś do tego składu dołącza kilka projektów, których nie tylko polska, ale i szersza międzynarodowa publiczność, nie miała jeszcze okazji zobaczyć.

Audioriver powiększa się o: Vitalic – ODC live, Carl Craig presents Versus Synthesiser Ensemble, High Contrast live oraz Killbox (Ed Rush & Audio). Ponadto, do programu dołączyli także Tale Of Us, S.P.Y, Agents Of Time live, Dax J, DJ Storm i Hugh Hardie.

Największa postać z tego składu, czyli ikona muzyki elektronicznej, Carl Craig, do Płocka przyjedzie wraz z Versus Synthesiser Ensemble. Oznacza to, że na głównej scenie festiwalu staną: Carl Craig za najróżniejszymi maszynami, Francesco Tristano przy fortepianie, Kelvin Sholar przy keyboardach, a do tego jeszcze trzech innych klawiszowców. W secie znajdą się utwory Craiga i Tristano w zupełnie nowych, rozbudowanych specjalnie dla tego projektu aranżacjach.

Także na Main Stage zobaczymy inny porywający live act, a mianowicie Vitalic – ODC live. ODC, czyli odyseja, czyli podróż, czyli to, w co udaje się podróżnik, czyli voyager. A „Voyager” to tytuł najnowszej płyty francuskiej gwiazdy.

Kolejny live act to projekt jeszcze bardziej świeży i unikalny niż te powyżej. Mowa o artyście, który przez lata występował jako DJ, a w październiku minionego roku w końcu zadebiutował w wersji, w której prezentuje wyłącznie własne utwory. Mowa o High Contraście, który w zanadrzu ma nie tylko przebogaty dorobek, ale i zapowiadany na ten rok kolejny album autorski.

Tak, jak High Contrast, w Hybrid Tent zobaczymy kolejny nowo powstały projekt, czyli Killbox. To geniusze mocnego drum & bassu, Ed Rush i Audio, którzy niedawno połączyli swoje siły i przed miesiącem wydali pierwszą EP-kę nakładem RAM Records. To jednak nie koniec drum & bassu w tym rozdaniu, bo na płockiej plaży zagrają także S.P.Y, Hugh Hardie oraz zasłużona dla sceny DJ-ka, Storm.

Fanów Audioriver z pewnością ucieszy powrót duetu Tale Of Us do Circus Tent. W zbliżonym muzycznie klimacie, choć w wersji live i na T-Mobile Electronic Beats Stage zagra z kolei trio Agents Of Time. Projekt ten zajął 17. miejsce na liście najlepszych live-actów 2016 roku wg czytelników portalu Resident Advisor. Na tej samej scenie zagra także ogłoszony dziś Dax J – artysta, który swoim dość szybkim techno przyspieszy tętno fanom gatunku.

12. edycja Audioriver odbędzie się w dniach 28-30 lipca 2017, ale już teraz bliskie wyprzedania są karnety w specjalnej, kolekcjonerskiej edycji.

Nie ma więcej wpisów