Gorillaz powracają – to już wiadomo. Parę tygodni temu pojawiły się pierwsze nieśmiałe informacje na temat nowego albumu brytyjskiej grupy, dzisiaj wiemy już niemal wszystko – następca „The Fall” to wydawnictwo „Humanz” i pojawi się do odsłuchu 28 kwietnia, czyli już za niecały miesiąc.

Na albumie aż roi się od dobrze znanych nazwisk – począwszy od znanego już z pierwszego singla Benjamina Clementine, poprzez Vince’a Staples, Danny’ego Browna i Keleli po Zebra Katz oraz Grace Jones. Pełny zbiór gości wyszczególniony został na opublikowanej przez zespół trackliście płyty, która liczyć będzie czternaście nowych utworów, natomiast w wersji rozszerzonej dostaniemy dodatkowe pięć. Co ciekawsze, swój udział w całości ma również aktor Ben Mendelsohn, który stał się oficjalnym narratorem albumu.

Oprócz samych informacji mamy także ich potwierdzenie w postaci muzycznej. Dostaliśmy bowiem kolejny utwór z nadchodzącego wydawnictwa. Kawałek „Andromeda” do odsłuchania w zapisie z audycji MistaJam w BBC Radio 1, gdzie gościł dzisiaj Damon Albarn. Dodatkowo w sieci pojawiły się właśnie dwie wersje filmowego teledysku do „Saturnz Barz” w reżyserii drugiego z muzyków formacji, Jamie’ego Hewletta.

Szaleństwom nie ma jednak końca, bo bardziej medialna połowa formacji ogłosiła również możliwość nabycia „Humanz” w wersji Super Deluxe Vinyl Box Set, która zawierać będzie każdy z kawałków rozmieszczony na osobnym vinylu, co daje nam niezłą kolekcję na półce.

Pierwszy kontakt z nowym materiałem odbędzie się już jutro podczas specjalnego koncertu w Londynie. Miejsce imprezy nie jest jeszcze znane, ale szczęśliwcy, którzy zdołają zdobyć bilet na pewno nie przegapią możliwości zjawienia się o czasie. Dla wszystkich innych jedną z możliwości wysłuchania w całości nowego materiału Albarna i Hewletta będzie występ Gorillaz na ogłoszonym przed dwoma tygodniami Demon Dayz Festival – ten już 10 czerwca w angielskim Margate. Teraz wypada oczywiście czekać na dostęp do wszystkich nowości od grupy i ich przybycie do Polski.

Playlista:

01. Ascension (feat. Vince Staples)
02. Strobelite (feat. Peven Everett)
03. Saturnz Barz (feat. Popcaan)
04. Momentz (feat. De La Soul)
05. Submission (feat. Danny Brown and Kelela)
06. Charger (feat. Grace Jones)
07. Andromeda (feat. D.R.A.M.)
08. Busted and Blue
09. Carnival (feat. Anthony Hamilton)
10. Let Me Out (feat. Mavis Staples and Pusha T)
11. Sex Murder Party (feat. Jamie Principle and Zebra Katz)
12. She’s My Collar (feat. Kali Uchis)
13. Hallelujah Money (feat. Benjamin Clementine)
14. We Got The Power (feat. Jehnny Beth)

wydanie deluxe:

15. The Apprentice (feat. Rag’n’ Bone Man, Zebra Katz, and RAY BLK)
16. Halfway To The Halfway House (feat. Peven Everett)
17. Out Of Body (feat. Kilo Kish, Zebra Katz, and Imani Vonshà)
18. Ticker Tape (feat. Carly Simon and Kali Uchis)
19. Circle Of Friendz (feat. Brandon Markell Holmes)

Gorillaz_Humanz_Album_Packshot

Nie ma więcej wpisów