Ten rok przejdzie chyba do historii jako renesans złotej ery shoegaze. Z wielkiej czwórki tego gatunku tylko My Bloody Valentine postanowili uraczyć swoich fanów nieco wcześniejszym powrotem (album „m b v” ukazał się w 2013 roku). Pozostała część gigantów czekała aż do teraz, żeby niemal jednocześnie dać wszystkim do zrozumienia, że „wpatrywanie się w buty” nie umiera.

Mowa oczywiście o The Jesus and Mary Chain, których „Damage and Joy” ukazał się zaledwie kilka dni temu, Ride, z szykowanym na czerwiec „Weather Diaries” i, rzecz jasna, Slowdive. Zespół dzisiaj ogłosił szczegóły swojego pierwszego od 22 lat wydawnictwa i podzielił się najnowszym utworem.

Album, zatytułowany po prostu „Slowdive”, ukaże się 5 maja nakładem Dead Oceans. Znajdzie się na nim kompozycja „Star Roving”, udany singiel, który miał premierę w styczniu, ale też opublikowany dzisiaj „Sugar for the Pill”. Okraszony wyprodukowanym przez in/out klipem utwór przedstawia bardziej rozmarzoną stronę Slowdive, z delikatnym wokalem Neila Halsteada i nieco wycofanymi gitarami.

Poza tym zespół zapowiedział koncert w Londynie, które będzie transmitowany na Facebooku jutro po 22:00 naszego czasu. Cała światowa trasa grupy rusza natomiast dzisiaj i rozpoczyna się w Liverpoolu, wyprzedanym już koncertem.

Tracklista:

01. Slomo
02. Star Roving
03. Don’t Know Why
04. Sugar for the Pill
05. Everyone Knows
06. No Longer Making Times
07. Go Get It
08. Falling Ashes

Nie ma więcej wpisów