W zasadzie tylko godziny dzielą nas od premiery drugiego albumu warszawiaków. Następca „Walk It Off” z 2013 roku ukaże się już w ten piątek. Trio nie atakuje jednak z zupełnego zaskoczenia i podzieliło się wcześniej singlem „With Love”.

Eric Shoves Them In His Pockets wnieśli swoim debiutem powiew świeżości do polskiej muzyki niezależnej. Utrzymane w stylu lo-fi i indie melodyjne kompozycje urzekały partiami gitarowymi i nieoszlifowanym wokalem, a tym, co zaskakiwało najbardziej, była autentyczna prostota w brzmieniu.

Wydaje się, że na drugim albumie grupa nie porzuci tych cech charakterystycznych. „With Love” to skondensowane w niecałych trzech minutach brzmienie indie rocka w odsłonie kapel zza oceanu. Na myśl przychodzi zarówno Alvvays, The Courtneys, jak i Japanese Breakfast. Eric Shoves Them In His Pockets z sukcesem, już po raz drugi, przenoszą ten model na nasze podwórko, czyniąc go niezwykle chwytliwym (wokal, główny riff) i oryginalnym.

Wyczekiwana płyta, której premiera odbędzie się 7 kwietnia, również będzie nosiła tytuł „With Love” i ukaże się nakładem Thin Man Records. Premierowy koncert będzie miał miejsce tego samego dnia w warszawskim Pogłosie, dzień później grupa zagra w Krakowie – w klubie Alchemia.

Nie ma więcej wpisów