Brian Batz, czyli głównodowodzący projektu nazwanego Sleep Party People, niezbyt chętnie zdradza informacje dotyczące swojego nowego wydawnictwa – co akurat w jego przypadku nie jest żadną nowością. Jednak na dwa miesiące przed oficjalną premierą czwartego albumu studyjnego udało nam się dowiedzieć więcej.

Nagrania na następcę „Floating” z 2014 roku zostały zakończone na początku obecnego roku, lecz dopiero teraz możemy poznać pierwsze dźwięki z albumu zatytułowanego „Lingering”. W mediach społecznościowych Batz wspominał o muzycznych zmianach i wszystko wskazuje na to, że singiel rzeczywiście może zwiastować nowe. W „The Missing Steps” czuć bowiem lekkość i atmosferę optymizmu.

Nie trudno zauważyć, że zmienił się sam wokal Duńczyka oraz fakt, że w refrenie towarzyszy mu o wiele więcej głosów – jest to chór stworzony z artystów wywodzących się z Kopenhagi, na który składają się IrahDíSAHymns From Nineveh czy CODY. Wygląda też na to, że po nagraniu utworu z Lisą Light, muzykowi musiały się spodobać gościnne udziały innych muzyków, bo tym razem na opublikowanej trackliście widnieją dwa nazwiska – znanej z zespołu Air wokalistki Beth Hirsch oraz grupy Luster.

Od dłuższego czasu w sieci dostępny jest również artwork trailer zawierający dość ciekawe ujęcia twórcze. Na profilu Sleep Party People można także znaleźć grafiki związane z albumem „Lingering”. A ten ukaże się 2 czerwca nakładem Joyful Noise.

01. Figures
02. The Missing Steps
03. Fainting Spell
04. Salix and His Soil
05. Lingering Eyes
06. Dissensions (feat. Luster)
07. Limitations
08. The Sound Of His Daughter
09. The Sun Will Open Its Core
10. We Are There Together (feat. Beth Hirsch)
11. Odd Forms
12. Vivid Dream

Nie ma więcej wpisów