Do ogłoszonych już wykonawców Showcase Festiwal dołącza druga pula znakomitości z O.S.T.R. na czele.

Po ogłoszonych miesiąc temu artystach premierowej części konferencji Seazone Showcase Festiwal, w ramach którego znani artyści zaprezentują się w całkowicie nowych odsłonach, a nieznani dotychczas szerokiej publiczności muzycy z Polski i Europy będą mogli zrealizować swoją szansę na debiut, znana jest już druga pula nazwisk.

Wśród nich doskonale znany polskiej publiczności O.S.T.R – muzyk, który z hip-hopu uczynił sztukę, a jego koncerty ściągają publiczność dalece wykraczającą poza środowisko hip-hopowe. Pochodząca z Islandii Mr. Silla. Wokalistka i instrumentalistka łącząca w swej muzyce indietronikę, dream pop z ethereal music. Dała się poznać w grupie Múm, a jej głos pojawił się na albumie „0” Low Roar.

Rosalie to pochodząca z Berlina mieszkanka… Poznania. W swej muzyce miesza inspiracje brzmieniem amerykańskiego R&B i hip-hopu lat 80. i 90. z zamiłowaniem do nowej elektroniki. Od 2015 roku coraz śmielej stawia kroki na polskiej scenie muzycznej, pojawiając się na różnych festiwalach i gościnnie na albumach innych artystów. Salk to krakowski zespół założony w 2015 przez trzech muzyków i poetę, który szybko dołączył do wytwórni NEXTPOP. Wierząc w równość muzyki i słowa, ich koncerty prezentują unikalne wizualizacje Doroty Tylka. Właśnie wypuszczają w świat swój debiutancki krążek.

Wurffel, trio, które mimo swej niemieckobrzmiącej nazwy pochodzi z Estonii (Tallin). Jego trzon tworzy dwóch muzyków (Kaspar i Tarvi) oraz skupiająca na sobie całą uwagę wokalistka Rosanna, która miała swój epizod w estońskiej wersji Idola. A o Young Stadium Club mówi się, że są młodzi, bezczelnie zdolni i zabawni. Kwartet tworzą Dominik, Janek, Krzysiek oraz Filip, nie ukrywając swej fascynacji Bombay Bicycle Club, Two Door Cinema Club, Foster The People czy Foals.

BA. to nazwę projektu, który firmuje Benas Aleksandravičius, dość trudno znaleźć poprzez wyszukiwarki, ale jego energia napędza cały zespół. Dzięki występom pod swymi inicjałami od 2013 zdobywa coraz większą rozpoznawalność powoli wykraczającą poza rodzimą Litwę. Jest młodym i niepokornym twórcą, który rzucił szkołę, by skoncentrować się na muzyce. Choć jego stylistyka chętnie jest porównywana z Bombay Bicycle Club, to w indie-rockową formułę wkłada całe swe serce, nie zamykając się w jednym nurcie.

Łagodna Pianka – polskie trio z malowniczego Sędziszowa Małopolskiego nie jest nowicjuszem sceny, zapowiadając na przełom czerwca i lipca swoją trzecią już płytę „Klisze”, ale za nowe brzmienie odpowiada producent Kuba Karaś (The Dumplings), który wprowadził dawkę świeżych, pozytywnie zaskakujących elementów. Z kolei MajLo to pochodzący Trójmiasta artysta zwinnie lawirujący pomiędzy elektroniką i nieco melancholijnym indie, okraszając wszystko subtelnym wokalem. Maciej Milewski jest wokalistą, multiinstrumentalistą i producentem, a jego debiut płytowy z grudnia 2015 zaznaczył swą obecność dzięki singlom i remiksom w serwisie Spotify i na agregatorach muzycznych YouTube.

Drugi rzut zamyka Eric Shoves Them In His Pockets.Nnie wiadomo, czy ich muzyka jest wesoła czy smutna, ale podobno przywołuje dobre wspomnienia z życia, którego nikt nigdy nie miał. Jeśli piosenki z pogranicza 90’s indie, slacker rocka i hip-hopu brzmią dla Was zachęcająco, to chętnie wysłuchacie ich na koncercie.

Dla przypomnienia wśród artystów Festiwalu są już Low Roar, Daria Zawiałow, Coals, BeMy, Lilly Hates Roses, WU, Ted Nemet, The Fruitcakes, Niemoc, einarIndra, 57 (Oh Chill).

Nie ma więcej wpisów