Festiwal Netia Off Camera to nie tylko niezależne filmy z całego świata, ale także towarzysząca im muzyka. Do zagranicznych artystów zasilających Off Scenę dołączają polscy reprezentanci: Sonia Stein, Kubaterra, seeme, Gypsy and the acid queen, Leski, SEALS, Snowman, The Fruitcakes oraz Kortez.

Kim są nasi rodzimi artyści?
Sonia Stein to popowa artystka o polskich korzeniach, znana już na scenie brytyjskiej i niemieckiej. W kraju zadebiutowała na ścieżce dźwiękowej i filmie – „Ekscentrycy, po słonecznej stronie ulicy”.

Ostatniego dnia kwietnia w ramach Off Sceny wystąpi Kubaterra – solowy projekt Kuby Dobrowolskiego, łączący współczesny psychodeliczny folk z przestrzenną muzyką gitarową. Pierwsza płyta została nagrana solowo podczas podróży po Australii. W ubiegłym roku ukazał się drugi album „If You Don’t Mind It Doesn’t Matter”.

Seeme to debiutancki projekt Kasi Makowieckiej polskiej songwriterki, składający się z kilkunastu osobistych piosenek. Artystkę napędza do działania nieustanne podróżowanie, spotykanie nowych ludzi i odkrywanie samej siebie, więc można powiedzieć, że w pewnym sensie jej dźwięki to „muzyka drogi”.

W kolejnych dniach Off Sceny wystąpi krakowski reprezentant – Kuba Jaworski, ukrywający się pod pseudonimem Gypsy and the Acid Queen. Jego muzyka wykorzystuje techniki loopowania dźwięków, gitary, instrumentów elektronicznych i wokalu, przez co całość brzmi hipnotyzująco i kwaśnie.

Leski na przestrzeni kilkunastu miesięcy ugruntował nieco swoją pozycję jako muzyk: objawił się zarówno jako wokalista, autor tekstów, kompozytor oraz gitarzysta. Tworzy muzykę z pogranicza dream popu i indie-folku, mieszając nowoczesne dźwięki z tradycyjnymi brzmieniami folkowego instrumentarium, a ich niezaprzeczalnym ozdobnikiem są emocjonalne teksty.

W kolejnych dniach na Off scenie wystąpią Seals – młody duet z Cieszyna, który tworzy dźwięki i słowa wypływające prosto z serca oraz poznańska grupa Snowman, która nie ogranicza się w swojej twórczości tylko do jednego gatunku, wplatając w nią elementy post-rocka, jazzu, elektroniki, trans jazzu oraz rocka progresywnego, generujące wyjątkowy eksperyment. Sam zespół określa swoje brzmienie „melodramatyczną piosenką popularną”, co brzmi bardzo intrygująco.

Zespół The Fruitcakes oddaje hołd klasyce rocka, inspirując się The Beatles i sceną psychodeliczną.

Tegoroczną Off Scenę zwieńczy Kortez – bez wątpienia jedno z najważniejszy objawień lirycznej sceny muzycznej ostatnich lat. Z anonimowego twórcy stał się gwiazdą zapełniającą sale koncertowe w całej Polsce, pozostając przy tym niezwykle skromny oraz udowadniając, że szczerość w muzyce obroni się sama. Na swoim koncie ma LP „Bumerang” z 2015 oraz trzy minialbumy.

Festiwal Netia Off Camera startuje 28.04 i trwa do 07.05.2017, z kolei Off Scena rozciąga się od 29.04 do 5.05.2017.

Aktualny rozkład koncertów Off Sceny przedstawiamy poniżej:
29.04 – Phoria | Sonia Stein
30.04 – Michelle Gurevich | Kubaterra
01.05 – Dillon | seeme
02.05 – John J Presley | Gypsy and the acid queen | Leski
03.05 – Prides | SEALS
04.05 – GOAN DOGS | Snowman | The Fruitcakes
05.05 – Cristobal and The Sea | Kortez

Wstęp na koncerty w ramach Off Sceny jest darmowy po wcześniejszym odbiorze wejściówki w Centrum Festiwalowym, Małopolskim Ogrodzie Sztuki lub bezpośrednio przed koncertem w Klubie festiwalowym, który w tym roku usytuowany jest w industrialnym kompleksie Tytano przy ul. Dolnych Młynów.

Nie ma więcej wpisów