Nietrudno się domyślić, że A_GIM to pseudonim Agima Dżeljiljiego, człowieka, który w polskiej muzyce ma już swoje stałe miejsce. Były muzyk grupy Hurt i obecny członek zespołów Nervy oraz Őszibarack, postanowił jeszcze bardziej ugruntować swoją pozycję za pomocą kariery solowej.

Ta na dobre ruszyła, gdy artysta zaprezentował swój pierwszy singiel – „Rajka”. Kompozycja, w której wokalnie udziela się Klark, często porównywana była do kolaboracji Modeselektor z Thomem Yorkiem. Lekki wokal wpasowywał się w ambitną elektronikę niemal idealnie, a apetyty na nowości od Agima stopniowo wzrastały. Wtedy to artysta pokazał się od zupełnie innej strony. Utwór „Carpet Burn” to bardziej przebojowa strona medalu, z wpływami house i electropopu. Tutaj gościnnie pojawił się duet BeMy, czyli Francuzi, którzy robią w Polsce karierę m. in. piosenkami „Time” i „Oxygen”.

Oba single, jak i wydany niedawno progresywny „Panzerschokolade”, miały przygotowywać do premiery pełnoprawnej EP-ki. „Votulia” ukazała się ostatecznie w piątek, siódmego kwietnia. Składa się na nią sześć kompozycji, w tym te z udziałem gości. Oprócz już wspomnianych Klarka i BeMy, na nagraniu pojawili się również Novika i Bshosa. Półgodzinna wyprawa w świat muzyki elektronicznej według Agima zahacza o różne jej rejony, od tej przebojowej, z tanecznym drygiem („Carpet Burn”, „Lonely”), po skomplikowaną technicznie, instrumentalną („Panzerschokolade”, „Votulia”). Artysta udowadnia więc swoją wszechstronność i studyjnym materiałem zachęca do spróbowania swojej twórczości na żywo. Najbliższa ku temu okazja to Enea Spring Break – tam Agim zaprezentuje się na scenie Electronic Beats w Projekt LAB.

Nie ma więcej wpisów