Świat muzyki elektronicznej, klasycznej oraz sztuki turntablismu łączy się pod nazwą STEVE NASH & TURNTABLE ORCHESTRA – pierwszym takim projekcie na świecie, który trafia do grona świadomych odbiorców.

W swoim unikatowym podejściu do tworzenia wyjątkowych utworów Steve Nash sięga po brzmienia orkiestry, fortepianu i gramofonów obsługiwanych przez uzdolnionych DJ-ów. Warstwę dźwiękową stanowi kompilacja muzyki elektronicznej, która jest realizowana na gramofonach w oparciu o zmiksowany materiał. Całość przedsięwzięcia skupia w sobie brzmienia charakterystyczne dla muzyki poważnej, opracowywane jednak za pomocą narzędzi nowych stylów muzycznych.

W projekcie bierze udział 7 najlepszych polskich DJ-ów – mistrzów turntablizmu. Partia fortepianu, padów perkusyjnych, syntezatorów i kontrolerów midi należy do pomysłodawcy i kompozytora projektu – Steve’a Nasha.

W grudniu 2016 roku swoją internetową premierę miał film dokumentalny przedstawiający grupę Steve Nash & Turntable Orchestra, podczas pracy, prób i wstępów. W minionym roku projekt skoncentrował się na nagraniu debiutanckiego albumu, na którym gościnnie pojawili się m.in O.S.T.R., Bisz oraz holenderski raper Joe Kickass. Teraz grupa da wyjątkowy premierowy koncert w Studiu Polskiego Radia.

Kiedy: 22.04 (sobota)
Gdzie: Warszawa, Studio Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego
Start: 20:00
Wstęp: 99 PLN

Nie ma więcej wpisów