Jackmaster, Exium live oraz The Belleville Three – wspólny projekt Derricka Maya, Kevina Saundersona i Juana Atkinsa – dołączają do programu T-Mobile Electronic Beats Stage na tegorocznym festiwalu Audioriver. Organizatorzy zapowiadają, że to wciąż nie koniec ogłoszeń.

The Belleville Three to projekt trzech legend muzyki elektronicznej artystów: Derricka Maya, Kevin Saunderson i Juan Atkins – pionierów brzmień techno z Detroit, którzy dali mocne podwaliny dla kształtu tanecznej elektroniki. Dotychczas ich wspólne występy były bardzo okazjonalne, ale teraz wreszcie ruszają w trasę – po niemal 40 latach działalności na scenie muzycznej. To wydarzenie unikatowe nie tylko na skalę krajową, ale również światową.

Kolejna z ogłoszonych gwiazd to Jackmaster – jednoosobowy projekt Jacka Revilla, zajmującego drugie miejsce na liście najlepszych DJ-ów świata wg czytelników portalu Resident Advisor. Nie wydaje własnej muzyki, ale zarządza wytwórnią Numbers i specjalizuje się zarówno w porywających występach, jak i tworzeniu klimatycznych kompilacji, m.in. „FabricLive” i „DJ Kicks”.

Ostatni z ogłoszonych projektów to Exium live, który tworzy dwójka hiszpańskich producentów i performerów. Artyści oficjalnie działają na scenie od 16 lat, mają na koncie trzy pełnowymiarowe albumy oraz pokaźną liczbę EP-ek. Ich twórczość to połączenie różnych odmian muzyki techno, którą wydają m.in. we własnej wytwórni Nheoma oraz w labelu PoleGroup.

12. edycja Audioriver odbędzie się w dniach 28-30 lipca 2017 w Płocku. Poprzednie cztery edycje zostały wyprzedane jeszcze przed otwarciem bram, a ostatnia zgromadziła aż 28 tysięcy osób. I na tej będzie się działo, wnioskując po dotychczas ogłoszonych artystach:

Adventice (DJ Deep i Roman Poncet) live, Agents Of Time live, Alix Perez, Artefakt live, Ben UFO, Boys Noize, Carl Craig presents Versus Synthesiser, Dax J, DJ Storm, Emperor, High Contrast live, Hugh Hardie, Keeno, Killbox (Ed Rush & Audio), KiNK live, London Elektricity Big Band live, Maduk, Metrik: Life/Thrills feat. Elisabeth Troy & Dynamite MC, Moodymann, Planetary Assault Systems live, Robert Hood live, S.P.Y, Solomun, Tale Of Us, The Erised, Vitalic – ODC live, We Draw A.

Bilety:
Karnet 2-dniowy (piątek i sobota na plaży): aktualnie 200 zł
Karnet trzydniowy (piątek i sobota na plaży + Audioriver Sun/Day): aktualnie 260 zł
Bilet jednodniowy (piątek lub sobota na plaży): – 150 zł (dostępne od maja lub czerwca)

Nie ma więcej wpisów