W związku z nadchodzącym najdłuższym weekendem roku, krakowski klub Szpitalna 1 zadbał o jego odpowiednie zagospodarowanie, prezentując naprawdę wyjątkowy rozkład jazdy od 28 kwietnia do 3 maja 2017.

Na klubowiczów czeka na nas nie tylko urozmaicony program muzyczny, ale też fantastyczna inicjatywa zasadzania drzew na Kazimierzu w ramach pikniku – jednym słowem: 6 dni zabawy i relaksu – czegóż chcieć więcej?

Majówka rozpocznie się imprezą z cyklu We Are Radar, a na ich zaproszenie do Krakowa przyjedzie tajemniczy projekt The Exaltics pełne kosmicznych dźwięków electro i acidu. Warto wspomnieć, że występują oni niezwykle rzadko (maksymalnie sześć razy w roku).
29 kwietnia odbędzie się kolejna odsłona imprezy Playmate – inicjatywie hołdującej ideom tolerancji i otwartości wobec osób o wszystkich preferencjach seksualnych. Jej gościem będzie rezydent berlińskiego klubu TresorHGR Hintergrundrauschen. To druga odsłona tego wydarzenia na Szpitalnej.

W ostatni dzień kwietnia po raz pierwszy do Krakowa zawita Salon Ambientu, którego pomysłodawcą jest Jędrzej Dondziłło (Dtekk) – człowiek orkiestra stojący za białostockim Up To Date Festival. Zgodnie z jego ideą ten dzień poświęcony jest na odpoczynek i kontemplację muzyki ambientalnej, którą serwować będą nam Dtekk i New Rome (projekt Tomasza Bednarka).

Pierwszego maja uczestnicy majówki będą celebrować otwarcie nowej bramy. Gości przywita odświeżony bar, aromatyczna kawa, leżaki, widok na Kościół Mariacki oraz muzyka grana od południa do wieczora, tak by mogli się zrelaksować i wyciszyć przed kolejną imprezą.

Dzień potem kolejna odsłona cyklu „Szpitalna 1 prezentuje”, a na niej utalentowana producentka Xosar, która powraca po raz kolejny do stolicy Małopolski. Zabierze wszystkich w niespokojną, acz emocjonalną podróż przez najodleglejsze galaktyki techno, w których dominują lekko nawiedzone, mroczne i tajemnicze melodie.

Weekend zwieńczy absolutne novum w życiu Szpitalnej i Krakowa. 3 maja z klubowych piwnic akcja przeniesie się nad Wisłę na końcu ul. Piekarskiej, by móc zregenerować zarówno swoje ciała, jak i zmęczoną tkankę miejską, przyczyniając się do zwiększania ilości roślin w Krakowie. Jest to znak zaniepokojenia tym, co ostatnio dzieje się w przestrzeni z florą. Podczas pikniku zostaną zasadzone nowe drzewa i krzewy tak bardzo potrzebne w krajobrazie miasta. Rośliny zostaną zasadzone według projektu przygotowanego przez Zarząd, który obejmuje nie tylko umiejscowienie roślinności, ale i jej typ. Na wybranej przestrzeni, znajdującej się na tyłach Kościoła na Skałce, rozciągającej się od ul. Piekarskiej do Bulwaru Inflandzkiego, zgodnie z projektem, będą sadzone magnolie oraz hortensje. Wydarzenie jest otwarte i dedykowane wszystkim mieszkańcom Krakowa, w każdym wieku, o wszelkich zainteresowaniach.

Szpitalniana Majówka Klubowa w telegraficznym skrócie:
28.04 WeAreRadar: The Exaltics (Solar One Music) live, Carl Suspect
29.04 Playmate Load Weekend
30.04 Pierwszy Krakowski Salon Ambientu
01.05 Granie w Bramie
02.05 Szpitalna 1 pres: XOSAR live (Gyrocyre, LIES)
03.05 Szpitalniana Majówka Dzień 6: Piknik nad Wisłą, ul.Piekarska

Za pomocą platformy Going można kupić pojedyncze bilety lub karnet na wszystkie wydarzenia w specjalnej cenie 50 zł. Ilość karnetów ograniczona!

Nie ma więcej wpisów