Do tej pory poznaliśmy już 38 artystów, którzy znaleźli się w tegorocznym line up’ie katowickiej imprezy. Teraz do ten skład zasila kolejna jedenastka.

W tym rozdaniu rozpiętość zarówno gatunkowa, jak i statusowa poszczególnych wykonawców jest całkiem spora. Od legendy polskiej sceny jazzowej, po brytyjską legendę punk rocka. Nie zabrakło też nowych projektów, które w większości zobaczymy po raz pierwszy.

Wśród nich znaleźli się This Is Not This Heat, które nie kontynuuje dzieła kultowej brytyjskiej grupy This Heat, ale zainspirowany twórczością kreuje własną wizję awangardy. The Men, reprezentujący punk rock zza oceanu, który dał się już poznać nie tylko ze świetnie przyjmowanych płyt, ale przede wszystkim koncertów. Ryley Walker czarujący słuchaczy dźwiękiem psychodelicznej gitary, który do Katowic przyjedzie ze swoją najnowszą płytą „Golden Sings That Have Been Sung”. C Duncan to reprezentant sceny szkockiej, który już za swój debiut został nominowany do Mercury Music Prize.

Pochodzący z Węgier Kornél Kovács w 2010 roku wraz z Axelem Bomanem i Petterem Nordkvistem założył wytwórnię Studio Barnhus, która w ubiegłym roku wydała jego album „The Bell”. Na OFFie wystąpi też grupa Łoskot, której powrotu wyczekiwano od dłuższego czasu. Jedna z najważniejszych formacji yassu wystąpi na OFF Festivalu w składzie: Mikołaj Trzaska, Olo Walicki, Piotr Pawlak, Macio Moretti.

W składzie znalazły się również młode dziewczyny z Lor, które od kilku miesięcy podbijają kolejne festiwalowe sceny swoimi melancholijnymi piosenkami. Ich przeciwieństwem jest zespół Bastard Disco. Warszawski kwartet wyraźnie inspirowany hardcorem i noise rockiem z Ameryki. Jedna z ważniejszych postaci jest Oliver Coates – wiolonczelista, kompozytor i producent z Wielkiej Brytanii. Absolwent prestiżowej Royal Academy of Music i członek znakomitego zespołu London Contemporary Orchestra, którego grę podziwialiśmy choćby na albumie „A Moon Shaped Pool” Radiohead, a także w nagraniach Massive Attack czy Actress.

Z Wielkiej Brytanii pochodzi też zespół IDLES, grający brudnego punk rocka. Ogłoszenia zamyka doskonale znane polskiej publiczności Mitch & Mitch. Niedawno wydali nowy album, nagrany z gościem z Brazylii, Kassinem, zatytułowany „Visitantes Nordestinos”, co zapewne nie pozostanie bez wpływu na ich koncertowy program.

Jednocześnie organizatorzy poinformowali, że w tym roku na OFF Festival nie przyjedzie Daniel Johnston, ze względu na stan zdrowia.

Nie ma więcej wpisów