Teksty Agnieszki Osieckiej były już wielokrotnie interpretowane i przedstawiane przez artystów. Jak się okazuje, wciąż inspirują – tym razem, reprezentujących różnorodne muzyczne rejony, twórców młodego pokolenia, którzy zaangażowali się w projekt „nowOsiecka”.

Album wieńczący całe przedsięwzięcie został przygotowany przez Wydawnictwo Agora i Agencję DIKNS w nawiązaniu do ubiegłorocznej rocznicy osiemdziesiątych urodzin Osieckiej. Na materiał składa się czternaście utworów m.in. „Na zakręcie”, „Uroda”, „Kto tam u Ciebie jest?” i wiele innych. Wykonawcy i zespoły, którzy zdecydowali się na nowo zinterpretować kultowe teksty wybitnej poetki to: Natalia Grosiak, Monika Brodka, Czesław Mozil, Piotr Rogucki, Misia Furtak, The Dumplings, Krzysztof Zalewski, L.U.C, Mela Koteluk, Natalia Przybysz, Raphael Rogiński, Przemek Borowiecki nO Band, Joanna Ewa Zawłocka, Łona i Webber oraz DJ Feel-X & Gutek.

Inicjatorzy i twórcy płyty podkreślają, że ma ona przybliżać twórczość autorki tekstów młodszym słuchaczom i Łączyć „stare” z nowym; refleksyjność Osieckiej z młodzieńczą fantazją; świat zeszłego stulecia widziany oczami autorki „Piosenki o okularnikach” z współczesnym rozumieniem muzyki.

Oficjalna premiera albumu odbędzie się 19 maja, ale już dziś można go przedpremierowo posłuchać w serwisie Tidal.

Nie ma więcej wpisów