Dziś, w piątek 19 maja ma premierę singiel „Horyzont” Earth Trax, który znajdzie się na składance „Friends of Pets”, będącej jednak czymś więcej niż zwykłą kompilacją utworów. Oprócz zawartej na niej muzyce, zawierają się w niej bowiem konkretne postawy i idee – całość może być więc traktowana jako swoisty manifest otwartości, kreatywności i chęci zmieniania rzeczywistości na lepszą.

Takimi wartościami kierują się właśnie na co dzień w życiu właściciele wytwórni Pets RecordingsCatz’N Dogz: Grzegorz Demianczuk i Wojciech Taranczuk. To oni są również pomysłodawcami składanki „Friends of Pets”, szczerego owocu pracy kilkunastu ludzi, których nie rozdzieliły pozorne podziały, a połączyło wspólne zamiłowanie do klubowych brzmień. To szczególnie ważne w dzisiejszym mocno spolaryzowanym świecie, gdzie coraz częściej górę biorą podziały i negatywne emocje, a pozorne różnice stają się początkiem wielkich konfliktów.

„Friends of Pets” to przełożenie ich sposobu myślenia na muzykę elektroniczną i udowodnienie, że to w niej tkwi prawdziwa siła ponad uprzedzeniami i barierami. Wspólne zamiłowanie do klubowych brzmień oraz otwarta postawa pozwoliły stworzyć kompilację składającą się z szesnastu utworów, gdzie prezentowane są nawet najbardziej niszowe projekty naszych rodzimych producentów. Panowie nie ograniczali się także stylistycznie: da się tu usłyszeć soul, mocne techno oraz deep house w różnych odcieniach – a wszystko to w hołdzie jedności i dobra wspólnego. Pamiętajcie: MUSIC NOT GENRES. FRIENDS NOT JUDGEMENT.

Poniżej tracklista kompilacji oraz premierowy utwór „Horyzont” od Earth Trax – solowego projektu Bartosza Kruczyńskiego z Ptaków. Koniecznie posłuchajcie, bo to piękny, nastrojowy kawałek!

1 Universo – Ubisi
2 Das Komplex – Shadows
3 Earth Trax – Horyzont
4 Kuba Sojka – Walkin Bass
5 Michal Zietara – Petarda
6 SLG – Varsovia Marimba (Kornél Kovács Remix)
7 Adam Port & Jennifer Touch – This Time (Marquis Hawkes Remix)
8 Catz ‚n Dogz – Szczecin
9 Newborn Jr. – The Flashback
10 Seltron400 – Świeży Oddech
11 The Analog Roland Orchestra – Monofunk
12 An On Bast – Grateful
13 Jacek Sienkiewicz – Case Filter
14 Till Von Sein & Aera – Dynamite (Das Komplex Remix)
15 Jackname Trouble & Mese – Oocbla – Exclusive Traxsource
16 Karol Aleksander – Pomiędzy Gęstościami – Exclusive Beatport

Nie ma więcej wpisów