Po ostatnim koncercie na zeszłorocznej edycji Openera, wszyscy miłośnicy jego muzyki czekali na kolejne występy. I choć można było się spodziewać, że Paul Kalkbrenner wyruszy w kolejną trasę koncertową ze swoim nowym projektem, ‚Back To The Future”, to raczej mało kto spodziewał się, że w jego tour uwzględniona zostanie Polska. Tymczasem przed nami aż dwa i to w dodatku różne koncerty jednego z najlepszych DJ-ów na świecie.

Piątkowy występ będzie pierwszym klubowy koncertem Paula Kalkbrennera w Polsce, zawierającym pełną produkcję. Podczas występu usłyszycie największe przeboje PK, zarówno ze ścieżki dźwiękowej do ‚Berlin Calling’ jak i utwory z pozostałych solowych albumów. To będzie piękna muzyczna podróż przez najlepsze kawałki w twórczości Kalkbrennera.

Drugi koncert to swoistego rodzaju powrót Paula do jego undergroundowych korzeni berlińskich, które postanowił uczcić serią mixtape’ów „Back to the Future” – trylogią, która dokumentuje jego osobistą wizję historii przybycia muzyki elektronicznej do Niemiec. Seria z miksami utworów z lat 1987-1993, od początku nie przeznaczona do sprzedaży, przez samego Paula określona została jako „praca miłości, zrodzona z nostalgii i stworzona do dzielenia się nią”. Błyskawicznie rozpowszechniła się na masową skalę, dochodząc do 490K pobrań i 502K streamów i dając początek plotkom o planowanych występach na żywo w 2017 roku. Trasa koncertowa Back To The Future to kolejny etap odtworzenia niesamowitego klimatu początku lat 90-tych, według Paula zasługujących na miano „złotej ery muzyki techno”.

Oba koncerty poprzedzone będą supportami. W piątek wystąpi francuski muzyk kryjący się pod pseudonimem Thylacine, który otwarcie przyznaje się do czerpania inspiracji z Massive Attack, Four Tet czy Moderat. Jego muzyka to wypadkowa tych trzech artystów doprawiona doskonałym poczuciem rytmu. Polską scenę tego wieczoru reprezentować będzie projekt Warsaw Calling, którego nazwa zdaje się być nieprzypadkowa. Sobotni support należeć będzie do weteran niemieckiej sceny techno – Cle. To jeden z pierwszych rezydentów słynnego klubu Tresor, przez lata regularnie grający w najlepszych berlińskich klubach jak Panoramabar czy Watergate, współtwórca projektu Maertini Broes. Swoje pięć minut będzie miał także Vacos – DJ i organizator imprez. Aktywnie działający na polskiej scenie klubowej od 2004 roku. Związany z wieloma klubami i dziesiątkami projektów imprez. Od 2011 roku zarządza sopockim Sfinksem

Kiedy: 16.06 (piątek)
Gdzie:Warszawa, Instytut Energetyki ul. Mory 8
Start: 21:30
Wstęp: 170 PLN

Kiedy: 17.06 (sobota)
Gdzie: Warszawa, Instytut Energetyki ul. Mory 8
Start: 21:30
Wstęp: SOLD OUT

Nie ma więcej wpisów