Krakowska grupa dała się wszystkim poznać przebojową muzyczną oprawą swoich utworów, utrzymaną w duchu syntezatorowych brzmień lat osiemdziesiątych i wokalnych harmonii kojarzonych z latami sześćdziesiątymi. W ubiegłym roku własnym sumptem wydali album „How to Be Romantic”, który teraz trafia do szerszego obiegu za sprawą reedycji Kayaxu.

Romantic Fellas zostali dostrzeżeni przez wytwórnię Kayax i tam właśnie ukazał się ich singiel „First Lover”, okraszony humorystycznym teledyskiem. To jednak nie koniec współpracy – światło dzienne ujrzała właśnie reedycja debiutanckiej płyty zespołu. Zremasterowaną wersję z dodatkami można zamawiać w oficjalnym sklepie, jej osłuch jest też dostępny w streamingach.

Jednym z dodatków jest bonusowy utwór – „I Wonder” to mocno syntezatorowa kompozycja, która brzmi niemal identycznie jak utwory Metronomy z „The English Riviera” i „Love Letters”. Mamy więc letni przebój, okraszony dodatkowo ciekawym teledyskiem z końcówką wyraźnie inspirowaną serialem Twin Peaks. Melodię wzbogaca też francuski monolog, będący gorzkim podsumowaniem całej płyty i miłosnych porad na niej zawartych. Jak mówią artyści: „Warto zastanowić się przez chwilę i znaleźć własny przepis na szczęście…”.

Nie ma więcej wpisów