Spinache powrócił w ubiegłym tygodniu z nowym albumem ‚Reality”. Nowa płyta to 10 rapowych utworów, skomponowanych i wyprodukowanych przez artystę oraz patr00 (Ortega Cartel/Lavoholics). Na płycie gościnnie pojawia się też Abel, Gedz i Wuzet.

Jak rozwijał się i kształtował styl Spinache’a od pierwszego demo formacji Thinkadelic? Jakie piosenki trzeba znać, bo są wciąż żywą historią polskiego hip-hopu? Oto 10 esencjonalnych utworów Spinache’a, których posłuchacie, by jeszcze bardziej polubić nowy album!

1. To Nie Jest Takie Łatwe – THINKADELIC 1997

Rok 1997, pierwsze demo Thinkadelic i pierwsze rapy po polsku. Piosenka pojawia się na cover-CD dołączonym do magazynu KLAN.

2. Twoja Twarz – THINKADELIC feat. P’AM 1997

Utwór nagrany wspólnie z P’Am na jedną z najważniejszych składanek końca lat 90. „Wspólna Scena”. Porozumienie ponad podziałami i szukanie wspólnych mianowników zamiast sporów, do tego melodyjne refreny i pozytywny przekaz. TA dawał nową jakość w Polsce, gdzie prym wiódł wtedy uliczny rap.

3. Wyżej i Wyżej – THINKADELIC 1998

Singiel z pierwszego albumu Thinkadelic „Lek” i pierwszy polski klip hip-hopowy emitowany w niemieckiej telewizji Viva. W refrenie Reni Jusis.

4. Sram Na Media – O.S.T.R. feat. Spinache i Fenomen 2002

Piosenka z drugiego albumu O.S.T.R. „Tabasko” – Spinache dokłada swoje 3 grosze do dyskusji o przedstawianiu rapu w mediach – porywająca zwrotka!

5. Kochamy – OBÓZ TA 2000

Polskie Alliance Ethnik, czyli Spinache, Czizz, O.S.T.R., Red, Miko pokazują jak czują funk. „Kocham hip-hopu kulturę! Kochamy!” Ustoisz w miejscu?

6. Bezwarunkowo Oddany – Spinache feat. Zeus & DJ Cube 2008

3 wielkie talenty z Eudezet: Spinache, Zeus i DJ Cube pokazują hip-hop, który porywa, do którego kiwasz głową i chcesz więcej.

8. Ciągle Tu Jestem – ORTEGA CARTEL feat. SPINACHE

Nowy początek w karierze Pawła Grabowskiego – współpraca z Ortega Cartel na płycie „Lavorama” to majstersztyk i już klasyk.

9. Jak Roluję – SPINACHE 2014

„Jak roluję to pal, jak polewam, to wypij” – produkcja i flow to 100% Spinache. Sprawdźcie też remix Gedza.

9. Gdzie Jest M? -RASMENTALISM feat. SPINACHE, MENT XXL 2014

Znakomita płyta Rasmentalism „Za Młodzi Na Heroda”, a na niej singiel „Gdzie jest M?” – flow Spinache’a i Mentosa spotykają się z bujającym imprezowym bitem.

10. Parrot – SPINACHE 2016

Sztos z 2016 roku, produkcja patr00, piosenka, która miała być „oddechem, muzycznym przecinkiem, który niczego nie zapowiada”. Tymczasem pojawiła się na najnowszym „Reality” (2017). Wciśnij PLAY i REPLAY!

Nie ma więcej wpisów