7 lipca klub Miłość Kredytowa 9 ponownie stanie się mekką wielbicieli najlepszych zbasowanych brzmień undergroundowych: do Warszawy zawita kultowy producent ARAABMUZIK!

Ostatni występ AraabMuzik w stolicy obrósł już prawdziwa legendą. Nagranie z występu w 1500m2 na youtubie obejrzano ponad 4,5 miliona razy, a ci którzy byli na miejscu do dzisiaj wspominają to, co tam się wydarzyło. Teraz AM przyjedzie do Polski w ramach promocji swojego debiutanckiego albumu, który trafił do fanów w zeszłym roku.

AraabMUZIK to dwudziestokilkuletni Latynos, który urodził się z amerykańskim obywatelstwem i niepospolitym talentem muzycznym. Prawdziwy wirtuoz samplera MPC, bijący rekordy świata w szybkości wyklepywania na nim gęstych, syntetycznych cykaczy i melodii. Produkuje bity od pięciu lat, najczęściej dla raperów z nowojorskiej kliki Diplomats. Zamiast katować te same soulowe loopy co wszyscy dookoła, Araab swoje bity najbardziej lubi topić w samplach z tak z pozoru nieprzystępnych gatunków jak eurotrance, holenderskie gabba i eurodance. To producent tak dobrych bangerów jak „Get It In Ohio” Cam’rona, „Salute” Diplomats czy „Love Me In The Hood” Lloyda Banksa. W tym roku wypuścił swój instrumentalny album „Electronic Dream”, który według niektórych przebił oryginalnością dillowskie „Donuts”.

Pionierskie podejście do lekceważonych dotąd gatunków muzyki i zamienianie ibizowych przebojów na ciężkie, miejscami klaustrofobiczne rapowe podkłady, docenił nawet światek muzyki elektronicznej. O solówce Araaba napisał prestiżowy Resident Advisor, a krążące po sieci filmy z jego studia wprawiają w kompleksy setki producentów na świecie.

W Warszawie producent wystąpi ze swoją ulubioną ’empecetką’ i towarzyszącym mu MC, również reprezentującym szeregi The Diplomats / Dipset, DukeDaGod. Odpowiednią rozgrzewkę przed muzyczną bombą, przeprowadzą gospodarze wydarzenia, połączone siły reprezentantów RHW x CC x NSM x JNM.

Zapraszamy do warszawskiej Miłości na prawdziwą ucztę zbasowanych brzmień i producenckiej wirtuozerii!

Kiedy: 07.07.
Gdzie: Warszawa, Miłość, Kredytowa 9
Start: 22:00
Wstęp: 20 PLN

Nie ma więcej wpisów