Festiwal Domoffon to zdecydowanie wydarzenie ocieplające lekko groźny wizerunek Łodzi. Od 1 do 3 września 2017 w zabytkowym miejskim kompleksie fabrycznym OFF Piotrowska (gdzie znajduje się klub DOM), odbywać się będzie trzecia już edycja wydarzenia, mającego w swoim zamiarze promować artystów tworzących sztukę niezależną, powstającą poza głównym nurtem kultury popularnej.

Jak się to ma do rzeczywistości? Do tej pory zaproszono Anthony’ego Rothera – producenta, DJ-a i kompozytor muzyki elektronicznej, odpowiedzialnego za millenijny powrót elektro na salony. Poza nim brytyjska formacja The Horrors – grająca alternatywnego rocka oraz nowoczesna klasyka: Jozef Van Wissem – kompozytor i autor muzyki filmowej w tym wielokrotnie nagradzanej ścieżki dźwiękowej do „Tylko kochankowie przeżyją” Jima Jarmuscha.

Drugi rzut artystów skupia się bardziej na polskich muzykach. Organizatorzy zapowiedzieli występy: 19 Wiosen, Roberta Piernikowskiego, Alles, SIKSA, We draw A, Tsvey oraz Eric Shoves Them In His Pockets. Wyjątkiem jest Greg Fox – wybitny perkusista, związany z Liturgy, a także zaangażowany w projekty Bena Frosta, Colina Stetsona czy Skeletons. Greg przyjedzie na Domoffon by promować swoje solowe dzieło „The Gradual Progression”, które ukaże się we wrześniu nakładem RVNG Intl. Podczas nagrywania tej płyty jak i solowych występów Greg używa hybrydowego elektroakustycznego zestawu i improwizując, eksploruje terytoria dźwiękowe między tradycyjną grą na perkusji a możliwościami zarezerwowanymi dla muzyki elektronicznej.

Niszowe festiwale mają kilka fantastycznych cech, a wśród nich moją ulubioną jest to, że nie gromadzą przypadkowej publiczności, ale raczej ludzi ciekawych nowych dźwięków, chcących sprawdzić nowe inicjatywy i nowe miejsca. Festiwal Domoffon gwarantuje nie tylko różnorodnych artystów, atrakcyjne wydarzenia towarzyszące (kino plenerowe czy targi wydawnictw muzycznych), ale też nie powinien przetrzepać kieszeni uczestników. Aktualnie w sprzedaży są 3-dniowe karnety w cenie 110 zł, jak również pojedyncze bilety: 40 zł za 1.09, 70 zł za 2.09 i 20 zł za 3.09.2017.

Za miesiąc kolejne ogłoszenia muzyczne, więc trzymajcie ręce na pulsie!

Nie ma więcej wpisów