Dali się poznać jako młody zespół supportujący Kodaline, potrafili też poruszyć słuchaczy historią zawartą w swoich teledyskach. Grupa Amber Run pojawi się w Polsce na jedynym klubowym koncercie.

W skład zespołu wchodzą Joe Keogh, Will Jones, Tom Sperring i Henry Wyeth. Dotychczas podzielili się ze światem dwoma albumami długogrającymi, trzema EP-kami i mnóstwem singli. Dużą uwagę przywiązują do warstwy wizualnej swojej twórczości. Historia miłości opowiedziana w teledyskach do „I Found” i „Pilot” poruszała i znakomicie łączyła się z przejmującym wokalem Joego. Fabularnie wciągał również obraz do utworu „Noah”.

Samo „I Found” furorę zrobiło również w innym wykonaniu. W ramach Mahogany Session Amber Run wykonali utwór a capella przy wsparciu London Contemporary Voices. Chór słynie z reinterpretacji znanych piosenek na własną modłę (na warsztat wzięli m. in. kompozycje Alt-J czy Bon Iver, a nawet Radiohead). Ta kooperacja doczekała się prawie dwóch milionów odsłon na YouTube.

Grupa porusza się nie tylko w indie popowych rejonach, ale też zahacza o indie rock. Tak jak chociażby w przypadku „No Answers”, pełnej mocy rockowej kompozycji. Jeszcze inną stylistykę prezentuję krótki utwór „Haze” – tam autotune przywodzi na myśl Jamesa Blake’a.

Jesienna trasa zespołu będzie promowała wydany w lutym album „For a Moment, I Was Lost”. Z tej płyty pochodzą zarówno wspomniane „Haze” i „No Answers”, jak też intymny, ale rozpędzający się „Fickle Game” i bardziej rockowy „Stranger”. Polski koncert odbędzie się 21 października w warszawskim klubie Niebo. Bilety z pierwszej puli w cenie 49 PLN można kupić tutaj.

Nie ma więcej wpisów