Po wyprzedanym kwietniowym koncercie w warszawskim Niebie, HVOB wracają do Polski na dwa koncerty. Paul Wallner i Anna Müller jesienią odwiedzą Kraków i Poznań. Grupie podczas tej trasy koncertowej ponownie towarzyszył będzie Winston Marshall z zespołu Mumford And Sons.

Premierze drugiego w dyskografii albumu HVOB „Trialog”, towarzyszyła seria wyprzedanych koncertów na wszystkich sześciu kontynentach – m.in. w ramach Burning Man Festival, ich własnej sesji Boiler Room czy występu w paryskiej telewizji ARTE. W tym roku duet wydał swój trzeci album Silk. Płyta, która ukazała się w marcu, to pierwszy krążek wydany nakładem ich własnej wytwórni Tragen Records.

To pierwszy raz, gdy HVOB współpracowali z kimś przy tworzeniu albumu: Paul Wallner i Anna Müller napisali i wyprodukowali piosenki na Silk wraz z wyjątkowym gościem. Rezultatem ich kooperacji jest nowe i mroczniejsze brzmienie zespołu. Współpraca wykroczyła poza nagranie premierowego materiału i uwzględnia także trasę koncertową. Jej pierwsza, kwietniowa odsłona, była całkowicie wyprzedana. Jesienią HVOB kontynuuje tournee, podczas którego zaprezentuje swoje wizualne i świetlne show łącznie w
26 europejskich miastach, w tym dwukrotnie w Polsce – 25 października w krakowskim klubie Zet Pe Te i dzień później 26 października w poznańskim Klubie Tama.

Nie ma więcej wpisów