Niespełna trzy tygodnie przed premierą następcy „Sonic Highways” Foo Fighters udostępnia drugi singiel. Kawałek „The Sky is a Neighborhood” nie pozostawia już żadnych wątpliwości, że nadchodzi jeden z najlepszych albumów tego roku.

Foos należy do tych zespołów, które bardzo oszczędnie dawkują premierowy materiał. Do tej pory udostępnili tylko jeden singiel „Run” i zagrali w sumie trzy nowe numery podczas koncertów. Album „Concrete and Gold” pojawi się 15 września, a promujący go drugi singiel jest najlepszym potwierdzeniem znakomitej formy zespołu. Mocna, klasycznie rockowa kompozycja zdaje się być kwintesencją tego co w Foo Fihgters najlepsze. Sam Dave Grohl powiedział, że zarówno utwór, jak i teledysk do „The Sky Is A Neighborhood” to „największa dźwiękowa rzecz, jaką kiedykolwiek zespół zrobił”.

Któregoś dnia leżałem i obserwowałem gwiazdy i pomyślałem o nich jako o miejscach, na których istnieje życie. Skoro są w swoim sąsiedztwie, to muszą ze sobą współgrać. I tak powstał tytuł utwór, jeszcze bez muzyki. Później powtarzając sobie ten tytuł, muzyka sama pojawiła się w mojej głowie” – wyjaśnia Grohl.

W samym klipie główną rolę zagrała córka Dave’a – 11 letnia Violet. Wraz z wypuszczeniem nowego utworu i teledysku zespół udostępnił również specjalną aplikację, dzięki której można podglądać niebo – oczywiście w towarzystwie dźwięków Foo Fighters. Wchodząc z urządzenia mobilnego na stronę https://sky.foofighters.com/ można wykryć konstelacje na niebie.

Tracklista „Concrete and Gold”

T-Shirt
Run
Make It Right
The Sky Is A Neighborhood
La Dee Da
Dirty Water
Arrows
Happy Ever After (Zero Hour)
Sunday Rain
The Line
Concrete and Gold

Nie ma więcej wpisów