music is ... muzyka z najlepszej strony.

Rosalie. zdradza szczegóły debiutanckiego albumu

Rosalie. / mat. prasowe

Rosalie. / mat. prasowe

Polska artystka niemieckiego pochodzenia bardzo szybko zdążyła się rozgościć na rodzimej scenie. Po pierwszych krokach w postaci singli „This Thing Called Love” i „Do It Right” sprzed dwóch lat, ugruntowała swoją pozycję EP-ką „Enuff” z końcówki ubiegłego roku, występując w międzyczasie na Open’erze, Orange Warsaw Festivalu i Up to Date.

Płyta „Flashback” zaplanowana jest na 19 stycznia. Stanowi naturalny etap rozwoju kariery wokalistki, na który składa się poszerzone koncertowe doświadczenie i nawiązanie wachlarza producenckich znajomości. Trzon inspiracji pozostaje jednak ten sam – współczesne r&b, nawiązujące w dużej mierze do miejskiej kultury i hip hopowej stylistyki. Obracanie się w takich muzycznych klimatach pozwala niektórym przyrównywać ją do Banks, FKA twigs albo The Weeknda. Rosalie. wyróżnia się jednak nie tylko wyjątkowym wokalem, ale też songwriterskimi zdolnościami i umiejętnością wprawnego doboru producentów. Współpracowała już m. in. z Mateuszem Gudelem z duetu Małe Miasta, Jordahem czy MIN t.

Przy zaprezentowanym dzisiaj singlu „A Pamiętasz?” wspierał ją Suwal (znany ze współpracy z Michałem Sobierajskim w ramach kompilacji Heartbreaks & Promises z ubiegłego roku). Nie jest to odkrywanie nowych dźwiękowych rejonów, a doskonalenie się w tych, w których Rosalie. dała się bardzo dobrze poznać. Do utworu powstał teledysk w reżyserii Wacława Mączyńskiego. Za zdjęcia odpowiada Kuba Lorenc.

Nad procesem nagrywania albumu czuwał Envee. Płyta zostanie wydana nakładem wytwórni Alkopoligamia.com. Więcej szczegółów poznamy już niedługo.

zobacz także

dodaj komentarz

Ładowanie ...