Dzisiaj ma miejsce premiera najnowszego utworu projektu, w którego skład wchodzi Jarek „Shadok” Szydłowski i Malwa. Chociaż ich nazwiska wydają się nie mówić zbyt wiele, stoi za nimi długa historia.

Jarek i Malwa kilka lat temu założyli zespół Shadok. Projekt okazał się umiejętnie łączyć wpływy grunge, rocka i noise’u, zdobywając uznanie fanów i krytyków, szczególnie minialbumem „Shadok EP”. Okazuje się, że nie było ona wcale przypadkowe, wszak Jarek na polskiej scenie jest obecny już od początku lat dziewięćdziesiątych. Był założycielem grupy Kr’shna Brothers, współpracował z Noelem Mahonem (projekty Risky Disco i Megga Yokka), udzielał się w zespole Squot. Tym bardziej więc na uwagę zasługiwało kolejne wcielenie, w dodatku nieprzypominające poprzednich.

Utwór „Nightwalk” hamuje tempo i wycisza. Czuć w nim rockowe napięcie, które jednak nie znajduje ostatecznie ujścia, czyniąc utwór bardziej balladą. Z wyraźnie eksponowanym wokalem, warto dodać. Tym razem odpowiada za niego Malv. Shadok może sobie dopisać do portfolio kolejną ciekawą nowość, która, miejmy nadzieję, nie będzie tylko pojedynczym incydentem.

Utwór można premierowo odsłuchać poniżej, tylko u nas.

Nie ma więcej wpisów