Znamy już pełen line-up Off Sceny, działającej już po raz kolejny przy krakowskim festiwalu filmowym Netia Off Camera.  Od 28 kwietnia do 5 maja w klubie ZetPeTe znajdującym się w Kompleksie Tytano przy ul. Dolnych Młynów 10, codziennie będzie można usłyszeć różnorodną gatunkową muzykę – od rocka, przez rap i pop, po elektronikę.

Co ważne, wstęp na wszystkie koncerty jest darmowy po odebraniu darmowej wejściówki w przeddzień lub w dzień koncertu w Centrum Festiwalowym (Pałac pod Baranami, Rynek Główny 27) lub w Małopolskim Ogrodzie Sztuki.

 

Off Scenę w sobotę zainauguruje występ Reni Jusis, która dzień wcześniej uświetni swoim koncertem Galę Otwarcia festiwalu w kinie Kijów. W 2016 roku artystka wydała pierwszy od siedmiu lat studyjny album „Bang!”, zapowiadający jej powrót do świata muzyki i jednocześnie mocny skręt w stronę disco i house.

 

Dzień potem Baasch, czyli Bartosz Schmidt – człowiek orkiestra: kompozytor, producent, wokalista, autor ścieżki dźwiękowej do „Płynących wieżowców”. Na swoim koncie ma trzy krążki studyjne wydane w Nextpopie, gdzie prezentuje nowatorskie podejście do melodyjnego synth-popu.

30 kwietnia scenę przejmie So Flow – grupa, która eksperymentów się nie boi. Będzie samplowanie polskich winyli, żywe instrumentarium i interesujący wokal – wszystko to podane w klimacie neo-soul i nu-jazzu.

Maj otworzy singer-songwriter runforrest, dzień po nim czteroosobowy zespół z Żywca – Sonbird, który zdążył być zauważony przez Katarzynę Nosowską i grać m.in z Myslovitz i SALK. Kompletną zmianę klimatu i ciężaru gatunkowego zwiastuje występ Mira Kępińskiego – kompozytora muzyki klasycznej, który nie zamyka się tylko w neoklasyce. Na swoim koncie ma także projekty ambientalne oraz EDM-owe.

 

Prawdziwe gitarowe granie zaserwuje zespół Elements (Andrzej Rajski na perkusji, Maciek Gładysz na gitarze i Leszek Bolik na gitarze basowej), który kończy prace nad swoim albumem i na pewno zaprezentuje co lepsze z niego kąski podczas występu na Off Scenie.

Ostatniego dnia – 4 maja, na scenie zobaczymy BeMy. Zespół założyli dwaj urodzeni we Francji bracia Mattia i Elie, którzy grają energetyczny rock z domieszką popu. Przed nimi, po raz pierwszy zaprezentuje się na żywo zespół Taśma, ze swoimi piosenkowymi opowieściami osadzonymi w brzmieniu gitar i syntezatorów. Będzie się działo!

 

 

AKTUALNY LINE-UP:

28.04

21:00 Reni Jusis
22:00 City of the Sun

29.04

20:00 Tumbling Walls
21:00 home$lice
22:00 Baasch

30.04

21:00 So Flow
22:00 Lazy Habits

01.05

20:00 Runforrest
21:00 Mark McGowan
22:00 Roo Panes

02.05

21:00 Sonbird
22:00 Carnival Youth

03.05

20:00 Elements
21:00 Miro Kępiński
22:00 Jeremy Gara

04.05

21:00 Taśma
22:00 BeMy

 

Dodatkową gratką Off Sceny będą sesje nagraniowe, przeprowadzone w duetach polsko-zagranicznych. Ich efekty będą prezentowane po festiwalu na kanale Youtube.

Nie ma więcej wpisów